Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HEF sterowanie ALPHA A-01 problemy !


850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już drugi raz (w przeciągu 4 miesięcy) miałem wymieniane sterowanie ALPHA A-01 w piecu HEF EkoPlus 20kW. Właśnie szykuje się trzecia wymiana.

Aha - jak to Pani u producenta mówi "Dopiero trzecia wymiana" - dopiero !!! :lol:

Ogólnie co pewien czas piec (dokładnie sterownie robi co chce :angry:

Nie trzyma ani temperatur, ani czasów podawania, ani czasu pracy wentylatora i tak można by dalej.

Np. ustawiona praca wentylatora na 50s a pracuje co drugi cykl jakieś :angry: 180s albo 240s

 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy komuś wymienili już łaskawie sterowanie na inne?

 

PS. Ogólnie wszystkich przestrzegam przed tym sterowaniem i podejściem producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam

Już drugi raz (w przeciągu 4 miesięcy) miałem wymieniane sterowanie ALPHA A-01 w piecu HEF EkoPlus 20kW. Właśnie szykuje się trzecia wymiana.

Aha - jak to Pani u producenta mówi "Dopiero trzecia wymiana" - dopiero !!! B)

Ogólnie co pewien czas piec (dokładnie sterownie robi co chce ;)

Nie trzyma ani temperatur, ani czasów podawania, ani czasu pracy wentylatora i tak można by dalej.

Np. ustawiona praca wentylatora na 50s a pracuje co drugi cykl jakieś B) 180s albo 240s

 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy komuś wymienili już łaskawie sterowanie na inne?

 

PS. Ogólnie wszystkich przestrzegam przed tym sterowaniem i podejściem producenta.

 

Witam

 

Czasami tak się dzieje u jednego te sterowanie chodzi bez zarzutu, a u drugiego nie będzie to chodziło jak należy. Wydaje mi się, że jest to winna oprogramowania w tym sterowniku, które wydaje się w jakiejś serii wadliwe i takie rzeczy się czasami dzieję. Co do podejścia producenta jest one słuszne ponieważ jest napisane w gwarancji, że dopiero za trzecim wadliwym działaniem jakiegoś urządzenia na kotle można zarządać wymiany na nowe. Ja jestem użytkownikiem tych kotłów (mam ich 3 w rodzinie i je obsługuje) i złego słowa nie mogę o tym producencie i sterowniku powiedzieć. Zresztą dziś te sterowanie nie jest montowane na kotłach tego producenta, ponieważ ostatni zakup mój (chciałem na tym sterowaniu Alpha) było nie możliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam

Już drugi raz (w przeciągu 4 miesięcy) miałem wymieniane sterowanie ALPHA A-01 w piecu HEF EkoPlus 20kW. Właśnie szykuje się trzecia wymiana.

Aha - jak to Pani u producenta mówi "Dopiero trzecia wymiana" - dopiero !!! B)

Ogólnie co pewien czas piec (dokładnie sterownie robi co chce B)

Nie trzyma ani temperatur, ani czasów podawania, ani czasu pracy wentylatora i tak można by dalej.

Np. ustawiona praca wentylatora na 50s a pracuje co drugi cykl jakieś :angry: 180s albo 240s

 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy komuś wymienili już łaskawie sterowanie na inne?

 

PS. Ogólnie wszystkich przestrzegam przed tym sterowaniem i podejściem producenta.

 

Potwierdzam pojawanie sie problemow z tym sterownikiem (ALPHA A-01 Elektron produkowanym przez P.W.ALPHA Sp. z o.o. z Katowic).

Uzywam go od jesieni 2007 roku i od tego czasu 3krotnie pojawil sie problem polegajacy na dostaniu sie plomienia do rury laczacej piec z zasobnikiem paliwa. Przyczyna jest bledne dzialanie programu polegajace na niezalaczaniu napedu zmijki podajacej paliwo. Cieakwostka jest ze dioda informujaca o zalaczeniu zmijki zaswieca sie, a zmijka nie pracuje. (W trybie recznym nie ma takiego problemu).

Zastanawiam sie czy Alpha przewidziala moze jakis sposob na wykonanie updatu oprogramowania?

Czy ktos z forumowiczow "przerabial" wymiane sterownika po okresie gwarancyjnym lub ktos mial podobny do mojego problem techniczny?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem podobny problem i okazało się, że niepotrzebnie wymieniane były sterowniki. Po prostu producent kotła podłączył elektronikę po partacku, występowały przebicia na kablach. Po naprawie (*nie przez producenta kotłów ale przysługa kolegi) od paru lat chodzi b.d.

 

Zyczę dobrych diagnoz użytkownikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.