Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Owies


Johnyx

Rekomendowane odpowiedzi

Spieki sie robią, bo taka jest uroda popiołu z owsa. Raczej nie ma na to rady.

Mam pytanie: widziałem w necie doniesienia o korozji blach kotła przy

paleniu owsem. Czy zauważyłeś coś takiego u siebie ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pALE OWSEM Z DOMISZKA PELETU na 40 kg owsa sypie ok 10 kg peletu troche słonecznikowego a troche z gryki.Temp piec osiąga bardzo szybko nie mam w pawdzie porównania z groszkiem bo nigdy nie paliłem ale wiem przynajmniej że w kotłowni mam czyściutko.mój piec to ULRICH KOMBODUAL KD 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki sie robią, bo taka jest uroda popiołu z owsa. Raczej nie ma na to rady.

Mam pytanie: widziałem w necie doniesienia o korozji blach kotła przy

paleniu owsem. Czy zauważyłeś coś takiego u siebie ? Pozdrawiam.

Pytałeś o korozje powiem ci że pod warstwą "sadzy" faktycznie widać rudą blachę nie wiem czy mam sie już niepokoic ? Szlak mnie chyba trafi jak się okaże że nie będe owsem palił ze względu namożliwość zniszczenia pieca. A juz sie tak fajnie zapowiadało obliczyłem że przy obecnym zużyciu ogrzewanie kosztowalo by mnie miesięcznie ok 450 zł jak na 260 metrów to chyba śmieszna kwota.

Wczesniej paliłem peletem ale przy drzewnym bym pewnie nie wydolił słoneznik ok. ale po co jak mozna zaoszce dzić i palić owsem, a jak czytam opinie czubków którzy piszą głodne kawałki o paleniu jedzenia to mi się słabo robi.

Podpowiedz może co z ta korozja masz jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczolem palic owsem ale 50 do 50 z e-grochem. Mieszanka palila sie super. Zwierzylem sie znajomemu, bo terz ma taki piec. Powiedzial ze terz palil, i po czasie na scianie wyszly smierdzace plamy ktore musial skuc, bo podobno owiec przy spalanu wytwarza chlor i jakies tam jeszcze substancje, ktore z polonczeniem z sadza daja takie wlasnie efekty.

Owes jest troche tanszy ale daje mniej kalorji i trzeba go spalic wiecej, tym samym jest wecej popiolu ktory wyzucany do smietnika terz kosztuje.

Pytanie do znawcow- palic, czy nie palic owsem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro terz nie jest tani, to nie pal terzem, tylko owsem. Ja palę owsem i żytem i nie narzekam. (A tak przy okazji się zapytam, co to takiego ten terz? Dobrze się pali?)

 

A o dysleksji słyszałeś?

Nie ma sie co nabijać, Kolega chciał poradę.

Ja też proponuję 3 piwa na ochłodę przy kotle :unsure:

A terz to paliwo lotnicze i jako takie nadaje się tylko do palnika olejowego.

 

Hej! (jak to mówi Baca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, vernal, nawet przez ironicznie zadawane pytania można się czegoś dowiedzieć. Teraz już wiem, co to terz.

 

A dla dyslektyków polecam Firefoksa. Podkreśla na czerwono źle napisane wyrazy. Sam z niego korzystam, bo też nie jestem ideałem, choć dyslektykiem również nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i przepraszam. Klawiature mam do kitu, poza tym gdy pisalem, przerwal sie net :) za drugim razem skracalem, bo bylem smiertelnie zmeczony

No a co z tymi plamami? Czy moze potrzebny wklad kominowy? Ale ten terz nie jest tani

jak juz ci tak pojechali to powiem że postanowiłem palic samym terzem i stwierdzam iz jest najtańszy. Pozdro!!!

Baco wedle sugestii podniosłem temp. na piecyku i zauważyłem nawet poprawe spalania- może dlatego że piecyk trzyma dłuższe cykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz nerwy z tym terzem.

Ja kupiłem kiedyś 4t terzu i męczyłem się z tym całą zimę. Po pierwsze nie chciał się rozpalać. Po drugie jak już się palił to produkował dużo dymu (i jak wspomniał Baca, bardzo wybuchowy był). Po trzecie jak już przestał produkować dym, to palił się słabo (zmniejszał istotnie moc kotła). Po czwarte trudno się dopalał do końca.

A najtańszy wcale nie był !!

Okazało się, że terz ma w sobie takie białe kamyczki (widać po wysuszeniu), są to zwykłe kamienie więc ciężko tym palić. A nie wiadomo ile piachu w tym terzu się znajduje.

Tak więc nie polecam palenia terzem.

Mało tego - przestrzegam przed terzem!!!

A ten oszust co mi sprzedał terz w cenie wysokokalorycznego miału dostał ode mnie taką opinię w lokalnym kole miałowców, że obroty zmniejszył na bank. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wiem i przepraszam. Klawiature mam do kitu, poza tym gdy pisalem, przerwal sie net :angry: za drugim razem skracalem, bo bylem smiertelnie zmeczony

No a co z tymi plamami? Czy moze potrzebny wklad kominowy? Ale ten terz nie jest tani

 

 

kiedyś paliłem w domu "terzem" w kominku ale jak je...ło to JÓSZ ;) tam nie mieszkam ;) :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.