Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Forum-biznes


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

My tak sobie gadu-gadu, a Nasz Admin Marcin musi pracować na chleb i w związku z tym pytam się czy z tego forum coś tam kapnie. Bo robota trudna, forumowicze naród krnąbrny i do tego czasami głupoty wypisują , w tym nie chwaląc się moja skromna osoba.

Ale tak zupełnie serio pytam: czy z takiej działalności da się żyć?

Interesuje mnie to, powiedzmy ze względów socjologiczno- społecznych.

Pozdrawiam

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na forum znajdują się reklamy - rzecz jasna nie emitujemy ich charytatywnie (podobne założenie można przyjąć dla każdej reklamy, którą widzimy w internecie).

 

A koszty tej działalności to nie tylko czas w sensie czasu potrzebnego na prowadzenie forum - potrzeba trochę przez kilka(naście) lat zdobywanej wiedzy technicznej, doświadczenia np. w pozycjonowaniu (czyt. zdobywaniu wysokich pozycji w wyszukiwarkach a co za tym idzie użytkowników strony), trochę szczęścia oraz najbardziej prozaicznej rzeczy tzw kasiory na serwer/skrypt forum itp...

 

Po stronie zysków oprócz kwestii finansowych osobiście stawiam także satysfakcję z tego, że projekt się powiódł, że strona ma dobre statystyki, że stanowi dla ludzi miejsce, gdzie szukają pomocy i często ją otrzymują.

 

Czy da się żyć z podobnych przedsięwzięć? Odpowiedź na to pytanie zależy od zbyt wielu czynników dlatego odpowiedzi na nie nie jestem w stanie udzielić. Pytanie kto ma żyć z tego przedsięwzięcia, na jakim poziomie lubi żyć B), jaki poziom komercjalizacji strony/forum chcemy utrzymać (czyt. jak bardzo zalepić je reklamami lub sponsorowaną treścią), czy np. na jednej działalności (czyt. ZUSie) utrzymuje się jedna czy kilka podobnych projektów itp, itd - jedni pożyją, inni nie pożyją :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pytanie dość ogólne - tak więc i odpowiedź ogólna - myślę, że Kazik nie oczekiwał tutaj np. kwot :) Te zresztą to tajemnica handlowa :) A może Kazik chce założyć konkurencyjne forum i bada rynek B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem - ale generalnie pytanie dość ogólne - tak więc i odpowiedź ogólna - myślę, że Kazik nie oczekiwał tutaj np. kwot ;) A może chce założyć konkurencyjne forum ;)

 

 

Broń cię Panie Boże bym zajął się podobnym biznesem. Interesuje mnie jednak specyfika tego typu działalności. Oczywiście na temat forsy ani mru mru.

Prowadzenie takiej firmy jest jednak chyba nie proste, bo to pewien rodzaj działalności handlowej, ale bardzo specyficznej.

A tak na poważnie, to handlu nikomu nie zazdroszczę, a szczególnie przez internet, bo to bardzo psuje zdrowie.

Czasy są teraz wyścigowe i trzeba być na topie, bo będzie po chłopie :D

Ja również się param różnymi rzeczami. Działam w wielu fundacjach i stowarzyszeniach a tego praca zawodowa i może dodatkowo jeszcze studia. A jeszcze do tego ....Kocioł i Komin. Zawrót głowy.

Dzięki za odzew, bo już zwątpiłem, ale się pomyliłem :angry:. Marcinie Adminie powodzenia życzę w Biznes-Forum i kasiory by na chleb nie zbrakło.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.