Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 kotły i 1 komin


Gość sarzyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy mozna podłaczyc do duzego komina (50x50cm) 2 piece do C.O

W piwnicy piec o mocy 20-22kW z dolnym spalaniem i na 1 pietrze kocioł miałowy??

 

Z gory serdecznie dziekuje za informacje pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam żaden kominiarz Ci się nie zgodzi na takie podłączenie. Jeden kocioł jeden komin. Miałem podobna sytuację u siebie w mieszkaniu przed remontem. Piec kaflowy z mojego mieszkania był podłączony do tego samego komina co sąsiada u góry- efekt sąsiad palił a u mnie nie było ciągu, jak ja zapaliłem u niego się kopciło, a takie rozwiązanie wymyślili fachowcy ze spółdzielni bez zgody kominiarza, bo dorobili jedno mieszkanie na poddaszu i brakowało komina. Nawet przy takim przekroju komina to prosta droga do nieszczęścia. Sory ale nie ryzykowałbym zdrowia swojego i swojej rodziny na takie kombinacje. Jak znajdę odpowiedni przepis ,a jest taki to Ci go podeślę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Kategorycznie nie. Stanowi to zgrożenie dla zdrowia i życia, a to podstawa prawna:

Rozdział 5

Przewody kominowe

§ 141. Zabrania się stosowania:

  1)   grawitacyjnych zbiorczych przewodów spalinowych i dymowych, z zastrzeżeniem § 174 ust. 3,(dotyczy gazu)

2)   zbiorczych przewodów wentylacji grawitacyjnej,

  3)   indywidualnych wentylatorów wyciągowych w pomieszczeniach, w których znajdują się wloty do przewodów spalinowych.

 

§ 174. 1. Grzewcze urządzenie gazowe, jak kotły, ogrzewacze pomieszczeń, grzejniki wody przepływowej, niezależnie od ich obciążeń cieplnych, powinny być połączone na stałe przewodami z indywidualnymi kanałami spalinowymi, z zachowaniem wymagań Polskich Norm dotyczących poszczególnych typów urządzeń gazowych.

2. Przewody i kanały spalinowe odprowadzające spaliny od urządzeń gazowych na zasadzie ciągu naturalnego powinny posiadać przekroje wynikające z obliczeń oraz zapewniać podciśnienie ciągu w wysokości odpowiedniej dla typu urządzenia i jego mocy cieplnej.

3. Dopuszcza się stosowanie zbiorczych przewodów systemów powietrzno-spalinowych przystosowanych do pracy z urządzeniami z zamkniętą komorą spalania, wyposażonymi w zabezpieczenia przed zanikiem ciągu kominowego.

 

Tu podaję link do tekstu źródłowego:

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

 

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0690.htm

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam!

Jest to trudny temat borykam się z nim tak samo ale ja dopiero projektuje CO i znalazłem jedno rozwiązanie w firmie SEKO która proponuje następujące rozwiązanie co o tym sądzicie:

http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/koc...jny_eko2wj.html

Witam!

Przecież ten link dotyczy jednego pieca z dwoma systemami spalania, a w temacie chdzi o 2 piece i jeden komin.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.