b-raven Opublikowano 2 Października 2024 #1 Opublikowano 2 Października 2024 Witam Państwa Mam taką zagwozdkę. Mam kocioł na paliwo stałe i zainstalowany zawór 4 - drogowy. Czy w takiej sytuacji należy montować jeszcze zawór schładzający? Do tej pory go nie było, ale obieg był otwarty, teraz będzie zamknięty. Cytuj
Uzytkownik2 Opublikowano 2 Października 2024 #2 Opublikowano 2 Października 2024 (edytowane) Powinien być zawór schładzający dwufunkcyjny albo jednofunkcyjny współpracujący z wężownicą schładzającą(zawór musi byc zasilany z sieci wodociagowej)To jedno z trzech podstawowych zabezpieczeń dla układu zamkniętego oprócz naczynia przeponowego i zaworu bezpieczeństwa.Producent musi dopuszczać swój kocioł do pracy w układzie zamknietym Edytowane 2 Października 2024 przez Uzytkownik2 Cytuj
b-raven Opublikowano 2 Października 2024 Autor #3 Opublikowano 2 Października 2024 Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa są już zainstalowane. Miałem tylko obiekcje co do zaworu schładzającego. A producent dopuszcza pracę kotła w układzie zamkniętym ( informacja od producenta kotła ). Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.