Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobranie kvs do podłogowki


Dawid555
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez sambor,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce przerobić rozdzielacz z głowicy z kapilara na grupe pompową z zaworem termostatycznym.

Posiadam aktualnie 6 petli i dołożę w przyszłości jeszcze dwie na pomieszczenie 15m2. Dwie najdłuższe petle sa w salonie 24m2 reszta petli to pomieszczenia w okolicach 6m2.

Jaki kvs zaworu wybrać?

W pomieszczeniach mam juz termostaty dlatego decyduje sie na zwykły zawor termostatyczny.Reszta pomieszczen ogrzewana grzejnikami wiec układ mieszany i ktoś skopał układ rozdzielacza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to dość duży bo myslalem ze 1,6 kvs albo 2,5kvs wystarczy. Liczyłem to tak jak znalazłem w innych postach ; 2l/m ×8 petli × 60min = 960l/h ale widocznie uwzgledniasz jeszcze cos w wyliczeniach. 

Problem mam znaleźć taki zestaw grupy pompowej bez pompy bo mam juz wilo PWM.

A ten kvs co podałeś to bedzie działał na razie przy 6 petlach? Bo następne dwie chce zrobić w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znaleźć grupy pompowej bez pompy z takim kvs wiec chyba kupie sam zawor i reszte poskrecam bo srubunki do pompy tez mam zostały mi od rozdzielacza.

https://allegro.pl/oferta/termostatyczny-zawor-mieszajacy-atm-761-1-cal-20-43-c-kvs-3-2-m3-h-afriso-7047139865

Lub ten

https://allegro.pl/oferta/zawor-mieszajacy-termostatyczny-esbe-1-gz-20-50-c-vta-372-31200114-15155706142

Esbe to tez dobra firma czy polecacie jeszcze cos innego?

W dniu 25.09.2024 o 12:40, Uzytkownik2 napisał(a):

Myślę że zawór o Kvs 3,2 spokojnie wystarczy,nie będzie takiej potrzeby aby wszystkie pętlę chodziły na przepływie 2l

Dokładnie. Dwie petle mam po 1,5l , dwie po 1,2l i dwie po 1l i dwie ktore dorobie w przyszlym roku beda miały tez max 1,2 do 1,5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo cenowo nawet nie jest droga ta firma. Odezwal sie jedem ze sprzedajacych z alledrogo i moze mi sprzedac grupe mieszajaca esbe kvs 3,4 bez pompy za 400zl wiec chyba sie nie opłaca kombinować w sztukowanie kolankami i przedluzkami hehe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dawid555 napisał(a):

A to ciekawe bo cenowo nawet nie jest droga ta firma. Odezwal sie jedem ze sprzedajacych z alledrogo i moze mi sprzedac grupe mieszajaca esbe kvs 3,4 bez pompy za 400zl wiec chyba sie nie opłaca kombinować w sztukowanie kolankami i przedluzkami hehe.

 

Zwróć uwagę na zakres temperatur tego zaworu co by pasował do podlogowki

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-50 stopni ,jak juz rozmowa o temp to na ile go ustawić bo myslalem 32-35 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś potrzebował to mam takie gotowce z zaworami Esbe 3,4 kVS na maksymalną temperaturę 45 st C lub 55 st C . Ewentualnie z siłownikiem trójpunktowym lub proporcjonalnym. Same zawory też dostępne. Pozdrawiam Tomekb 1613309864_RYS1.thumb.jpg.15ec4918e4202c0383e88e4ced269948.jpgrys2.thumb.jpg.e57a4620723f18976d5ae0ab70ac42fe.jpgRYS1.thumb.jpg.ba5d0d83dbf137e01ae5d558f80dcca4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.