Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagrzewnica Wodna


cornic

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zastosować ogrzewanie nawiewowe w halach o kubaturze ok 1000m3. Zamysł jest taki żeby w dość szybkim tempie podnieść temperature o kilka stopni. Bedzie to wpiete do istniejącej instalacji co, która ma niską wydajność wymiany ciepła i tym chce ją ponieść.

Mam pytanie co sądzicie o wykorzystaniu w tym celu owych chlodnic samochodowych?

W jakim miejscu coś takiego zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jędna na probe mozna by bylo podłaczyc z zaworem ze np. Nagrzewnica-chlodnica działa.pozostala czesc nie grzeje .pozniej przelaczac na grzejniki i wyłaczac chlodnice.ciekawe jak dlugo by taki wynalazek pociągnol bo w chlodnicy masz male przekroje kanalow, i kamien mogłby je zatkac.lepsza nagrzewnica byl by parownik taki jak sie stosuje w chłodniach moim zdaniem.kupic jakis uzywany z wentylatorem.i sprawdzic jak to chodzi.al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybkość nagrzewania budy odpowiada moc kotła tylko i wyłacznie.

Wentylator + chłodnica mało daje .

Jest sens włączyć wentylator mieszający powietrze góra/dół aby nie było rozwarstwienia temperatur.

Można go skierować na grzejniki.

Przechłodzenie zładu da korozje kotła jak na powrocie będzie 40 stC.

I tyle!

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość 3m i 5m

Piec ma 50 kw Kaloryfery sąwykonane z rury stslowej i mają małą efektywnoś grzania. Wszystkiego na raz nie chce grzać. Wiem(przetestowałem) że dość szybko tym sposobem rozgrzewa sie pomiszczenia. Chcialem wykonać tanie urządzenia w tym celu. Nie wziąłem pod uwagę tego kamienia. Ciekawe ile taki parownik mógłby kosztować , a przedewszystkim gdzie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybkość nagrzewania budy odpowiada moc kotła tylko i wyłacznie.

Wentylator + chłodnica mało daje .

Jest sens włączyć wentylator mieszający powietrze góra/dół aby nie było rozwarstwienia temperatur.

Można go skierować na grzejniki.

Przechłodzenie zładu da korozje kotła jak na powrocie będzie 40 stC.

I tyle!

Hej!

ja by to tak zrobił.podczas rozpalania grzejniki odciente obieg tylko przez nagrzewnice temp.na piecu wzarsta zalacza sie wentylator,gdy spada wylacza.mozna tez zrobic zeby wentylator mial kilka predkosci obrotowych.ceny parownikow zaleza od ich wydajnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zastosować ogrzewanie nawiewowe w halach o kubaturze ok 1000m3. Zamysł jest taki żeby w dość szybkim tempie podnieść temperature o kilka stopni. Bedzie to wpiete do istniejącej instalacji co, która ma niską wydajność wymiany ciepła i tym chce ją ponieść.

Mam pytanie co sądzicie o wykorzystaniu w tym celu owych chlodnic samochodowych?

W jakim miejscu coś takiego zamontować?

 

Witaj kolego, to zły pomysł, próbowałem sprawdziłem i zrezygnowałem, zakupiłem oryginalną nagrzewnicę wodną z regulatorem obrotów i to jest TO. kubatura ok 250 m3 wydajność ok 2000 m3 na godzinę, czas nagrzewania od 10 do 16 stC około 15 min przy zasilaniu ~`90 stC , szkoda zabawiać się w prowizorkę, oblicz zapotrzebowanie zamów odpowiedni model i ciesz się ciepełkiem...... warto, ja jestem zadowolony. ..... Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.