Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DEFRO Eko Lux 25KW - jak tym własciwie palić


DoDomu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Panowie, mam ponad 200m2 dom, z piecem 25KW od Defro z sterownikiem KiPv4 na wersji 3.6.3 

Mam karlika kupionego z 3 tony, i jeszcze w grube mrozy w dwustanie jako tako sie to paliło.

Od tygodnia nie mogę dojść do ładu z piecem, wykres temperatury kotła lata brzydko, potrafił piec zgasnąć, strasznie sadzi w środku smolastym dymem jak nie podwiewa nawiew. Jeszcze miałem problem z rozpaleniem do 60C ale już to opanowane i uzyskuje zadaną temperaturę. 

 

Powrót oscyluje tak 40-48C 

Spaliny do 100C maks, rzadko widzę wiecej. zazwyczaj miedzy 60-80 zalezy w jakim stanie jest kociol. 

Ogólnie jest zawór 4 drożny, manualny i pompka.
Nie wiem do końca jak ze sztuką pali się w dwustanie. Jakie macie ustawienia na piecu u siebie? 

Ustawienia producenta mam domyslne, serwisowe też.

Ustawienia w dwustanie mam tak: 

Temperatura zadana - 60

Histereza kotla - 2

Czas podawania 5 sekund, przerwa 190, sila nadmuchu 55%

Praca podtrzymania 5 sekund, przerwa 15 minut, wentylator czas pracy 30 sekund, przerwa co 8 minut.

 

W PIDzie nie palilem, nie mam pojęcia jak to się sprawdza na codzień?, czy warto tego używać? (mam tylko czujnik spalin nic po za tym, to wystarczyłoby do PID?) 


Ewentualnie żeby już od razu zapytać, jak ustawiacie palenie w PID i na co zwracać uwagę, może wypróbuję na dłużej.

Załączyłem ostatnio ten PID już po rozpaleniu i przygaszał mi piec (temperatura spadala na kotle), ten PID ciągle co sekunde podaje groszek i wentylator ciągle pracuje?

Chyba ze godzina czasu to za mało na ustabilizowanie jego pracy? 

Jak z spalaniem wtedy i czystością w kotle? 

 

 


 

Edytowane przez DoDomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ocieplenie masz na budynku? Prawdopodobnie kocioł masz za duży. Ustaw moc kotła na 15 kw, włącz PID i zostaw kocioł na parę godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam około 240m, piwnica piętro i poddasze, porotherm 24 plus styropian 10cm, piec mam 14kW. Zdecydowanie przewymiarowany piec. Pale w PID, od początku sezonu poszło niecałe 3.5t groszku 

druga sprawa, czy masz pompę na powrocie z 4d? Bo powrót który oscyluje w 40-48 przy 60 zasilaniu to słabo. Ja trzymam na piecu 65, a powrót mam 60-62’. Polecam również założyć siłownik na 4d 

Edytowane przez engance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.