Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DEFRO EKO LUX 20 Kw


Ares78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W załaczeniu wykres temperatur kotla . Ten gdzie sa skoki temp. To praca w PID. Po przedstawieniu na sterowanie ręczne kociol "nie skacze" temperaturą?

Czy cos mogę przestawić w systemie pid? Ponoć jest wydajniejszy. U mnie na razie odwrotnie.  Czystszy popiół jest w recznych nastawach niż w PID 

 

PROSZĘ o pomoc.  Kociol zima 1 sezon. Ustawione pompy równoległe 

20191103_101523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ares78 Odczytaj temperature spalin (na ekranie) dla max. pracy w PID czyli 100%. wskazane aby kociol chwile popracowal na tym 100%. Nastepnie wpisz ja w ustawieniach serwisowych jako Max. Temperatura Spalin - porownaj ile jest wpisane a ile faktycznie osiaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wykresu wynika że w PID kociołek mocno przegrzewa od zadanej.

@Ares78 przy jakiej temperaturze podczas pracy z PID piec przechodzi w nadzór i czy po przejściu w nadzór temperatura już spada czy jeszcze rośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioBin napisał:

@Ares78 Odczytaj temperature spalin (na ekranie) dla max. pracy w PID czyli 100%. wskazane aby kociol chwile popracowal na tym 100%. Nastepnie wpisz ja w ustawieniach serwisowych jako Max. Temperatura Spalin - porownaj ile jest wpisane a ile faktycznie osiaga.

Ale jak ją odczytać przy 100%? tzn. kiedy kocioł w PID pracuje na 100%.

Wg moich obserwacji to nawet przy dużym rozpalaniu temp.  spalin to 120 /140 stopni

 

w ustawieniach znalazłem ..max na 260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darekgra napisał:

Z wykresu wynika że w PID kociołek mocno przegrzewa od zadanej.

@Ares78 przy jakiej temperaturze podczas pracy z PID piec przechodzi w nadzór i czy po przejściu w nadzór temperatura już spada czy jeszcze rośnie?

podjeżdża do ok. 68 i powolutku spada. Dlaczego poddrzewa o +8 stopni niż kocioł ma zadane.

 

i drugie czytam że może 60 stopni to trochę mało na piecu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ja podana na gornej czesci ekranu. Na zdjeciu ktore zalaczyles jest 55.

Przelacz kociol na prace PID i daj mu popracowac chwile na PID 100% (musi byc odbior ciepla) . Wartosc PID aktualna jedt podana w % pod ikonka wentylatora - odczytaj ile wynosi w tym czasie temperatura spalin i taka wartosc wpisz w ustawieniach serwisowych.

PS. Widziales kiedys 260C na spalinach podczas pracy w PID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PioBin napisał:

Masz ja podana na gornej czesci ekranu. Na zdjeciu ktore zalaczyles jest 55.

Przelacz kociol na prace PID i daj mu popracowac chwile na PID 100% (musi byc odbior ciepla) . Wartosc PID aktualna jedt podana w % pod ikonka wentylatora - odczytaj ile wynosi w tym czasie temperatura spalin i taka wartosc wpisz w ustawieniach serwisowych.

PS. Widziales kiedys 260C na spalinach podczas pracy w PID?

a czy pod ikonką wentylatora na dole w lewym rogu w % nie jest podana % nadmuchu?

 

260 st. taką mam nastawę maksymalną w ustawienich serwisowych.

 

u mnie max który kiedyś zauważyłem to z 150 może 170 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PioBin napisał:

Masz ja podana na gornej czesci ekranu. Na zdjeciu ktore zalaczyles jest 55.

Przelacz kociol na prace PID i daj mu popracowac chwile na PID 100% (musi byc odbior ciepla) . Wartosc PID aktualna jedt podana w % pod ikonka wentylatora - odczytaj ile wynosi w tym czasie temperatura spalin i taka wartosc wpisz w ustawieniach serwisowych.

PS. Widziales kiedys 260C na spalinach podczas pracy w PID?

Teraz jest tak...co to jest te 26 stopni

20191103_123919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 stopni to jest temperatura podajnika...jest bardzo dobra.

Przy małych odbiorach ciepła zejdź z ustawieniem mocy kotła na 50% 

Jaka masz wersję oprogramowania na sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temperaturę powrotu w chwili obecnej, czy masz pompę kotłową? Wrzuć zdjęcie układu instalacji przy piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ares78 napisał:

i jeszcze co z ta ochroną powrotu bo ja mam ją wyłączoną

opr k1pv4 adaptive  3.3.6p/1,6,1

20 kW ret..

 

kotły c.o to nie mój klimat .. ale skoro faluje temperatura to coś zmusza je do podgrzewania wyższego niż zadana , u mnie to ok +7/8 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie lekko nie aktualne zrób aktualizacje do 3.4.0.

Zmniejsz moc kotła na 50% i zobaczysz czy też będzie przegrzewał.

Temperaturą powrotu jest ważna ale musisz podać więcej danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ares78 napisał:

coś zmusza je do podgrzewania wyższego niż zadana , u mnie to ok +7/8 st.

PID zle moduluje. Zrob to co napisalem i porownaj. Mozliwe ze pomoze rowniez to co wspomnial @Darekgra. Zmniejsz moc kotla - to masz dostepne w ustawieniach.

Temperatura powrotu/ochrona to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Darekgra napisał:

Oprogramowanie lekko nie aktualne zrób aktualizacje do 3.4.0.

Zmniejsz moc kotła na 50% i zobaczysz czy też będzie przegrzewał.

Temperaturą powrotu jest ważna ale musisz podać więcej danych. 

ok  zmniejszam moc, aktualizuje oprogramowa i zobaczymy..

jakie dane do ochrony powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót jest mega za zimny, przy tym układzie instalacji możesz zapomnieć o grawitacyjnym obiegu kotłowym, niezbędna będzie dodatkowa pompa kotłowa.

Zostaw go wyłączony bo zawór 4D bez wspomagania pompą nie poradzi sobie z utrzymaniem temperatury powrotom powyżej 50 stopni. Na chwilę obecną włącz pompę CWU na stałe to dogrzeje Ci powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Darekgra napisał:

Powrót jest mega za zimny, przy tym układzie instalacji możesz zapomnieć o grawitacyjnym obiegu kotłowym, niezbędna będzie dodatkowa pompa kotłowa.

Zostaw go wyłączony bo zawór 4D bez wspomagania pompą nie poradzi sobie z utrzymaniem temperatury powrotom powyżej 50 stopni. Na chwilę obecną włącz pompę CWU na stałe to dogrzeje Ci powrót.

ok a jak załączyć pompe cwu na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest co innego zostaw tak jak jest.

Musiał byś przepiąć fizycznie przewody zasilania pompy CWU w miejsce styków w sterowniku pompa dodatkowa 1. I wtedy ja ustawić jak pompa obiegowa.

@Ares78 Wiecie co... czy przypadkiem pid nie moduluje wyżej bo temperatura CWU jest zadaną na podobnym poziomie co temperatura pieca? I PID podnosi ja wyżej aby możliwe było dogrzanie CWU (sprawność wymiennika)

Obniż temperaturę bojlera do 55 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 12:24, Ares78 napisał:

Ale jak ją odczytać przy 100%? tzn. kiedy kocioł w PID pracuje na 100%.

Wg moich obserwacji to nawet przy dużym rozpalaniu temp.  spalin to 120 /140 stopni

 

w ustawieniach znalazłem ..max na 260

Witam niewiem gdzie to napisać czy ktoś z was posiada pięć weberman 15kw ekogroszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.