Skocz do zawartości
IGNOROWANY

modernizacja domu + nowa instalacja ogrzewania Prośba o porady


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Przyszedł czas na remont starego około 100letniego domu , ( 125m2 parter + poddasze ael nie będzie użytkowe + strych ) 

1.wzmocnienie i ocieplenie fundamentów kamiennych ,

2 ocieplenie scian  z białej cegły (najprawdopodobniej cegła pustka cegła ) + teraz styropian 15cm 

zrywanie podłóg aby zrobić ocieplenie i wiele wiele innych robót modernizacyjnych  ( ale wsumie nie temat o tym ) 

w całym domu planuję ogrzewanie podłogowe , i tutaj pytanie o rurę którą zastosować : padło na RURA KAN-THERM BLUEFLOOR 16x2mm  Z OSŁONĄ EVOH 5-WARSTW

czy to dobry wybór ???

czy ona jest kompatybilna z złączami do typowego pex czy może trzeba stosować jakieś specjalne rozdzielacze ??  

ogrzewanie będę robił sam ( mam jakieś doświadczenie ) ale zrobię to bez projektu  ( cięcie kosztów ) i tak naprawdę nie znam zapotrzebowania ( trzeba by było zrobić audyt )  zakładam około 16 pętli ( najdłuższa około 90m ) układane co 10cm . 

drugie pytanie co do kotła - w planach lazar smart 11kw/240 + bufor 40-60l ( jako sprzęgło ) + dwa zawory trójdrogowe ( z dodatkowymi pompami na zasileniach ) do dwóch rozdzielaczy po 8 obwodów . plus zaobnik CWU 160l wpięty przed buforem z dodatkowa pompą na zasilaniu  , Kocioł posiada pompę mieszającą wiec przed buforem na zimę będzie ta co jest w standardzie z kotłem .  CZY TAKI UKŁAD ma sens i racje bytu .  strowanie będzie od dwóch termostatów pokojowych w dwóch strefach. 

 

Proszę nie komentować remontu i jakie będzie zapotrzebowanie . zakładamy że podłogówka i piec są dobrane .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się zrobić w miarę równe pętle - nie będziesz miał problemów z regulacją na rozdzielaczu, dodatkowo ja u siebie zrobiłbym izolowane całe odcinki rur do pomieszczeń które są dalej od rozdzielacza bo zakłócają mi regulację temp np na korytarzu gdzie przechodzi więcej rur do innych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.