Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Gamma 2 miażdży pellet i gnie ślimaki


TomaszPee89

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ekipa. 

Sorry że tak odrazu po zarejestrowaniu się ale nie umiem nic znaleźć odnośnie swojego pieca. Od tygodnia mam problem z podajnikiem. Trzaska, strzela i miażdży pellet. Zgiął się oryginalny ślimak, sprostowałem go żeby był w miarę w osi i uruchomiłem ponownie. Pochodził może dwie godziny i zgiął się jeszcze bardziej. Piec wygasiłem i zamówiłem nowy ślimak ze strony Defro. Przyszedł nowy ale trochę krótszy i otwór od osi silnika się nie zgadzała... (a miał pasować do palnika 15kW) Rozwierciłem na większy otwór, zmontowałem i puściłem bo miałem dość zimna w chałupie. Pellet dalej się mieli. Piec zasypywany 6mm pelletem Timbory oraz Fenix. Latem wszystko grało a teraz nie podaje jak powinien i trociny się tworzą zatykając podajnik. Altualnie dosuszam w domu trzy worki Timbory żeby zobaczyć czy za wilgotny jest mimo że trzymam zapas w kotłowni na dwa zbiorniki a reszta w szopie na paletach. Pomocy...

Edytowane przez TomaszPee89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 21:13, kubutek11180 napisał(a):

Dziwna sytuacja moc silnika z podajnika ma ok 20 W mocy  ,możliwe żeby skrzywiło ślimak z metalu. Czy aby napewno nic tam nie wpadło lub się oderwało czasami w plecie można jakieś skarby znaleźć.

Trzykrotnie albo i więcej razy opróżniany zbiornik żeby sprawdzić stan slimaka i nic tam nie znalazłem. Przy zapchanym podajniku silnik chce pchać dalej ale nie przepycha do rury do dolnego ślimaka tylko zapycha się jeszcze bardziej. Ręce mi opadają. Dosuszam przy grzejniku w domu trzy worki Timbory żeby się upewnić czy to nie wina wilgotności pelleteu bo można go łatwo w palcach rozdrobnić. Jak grzał wodę tylko w okresie letnim takich cyrków nie miałem. 

IMG_20231111_222204.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dwóch sezonach w pewnym momencie też trochę zaczęło mielić pellet. Rozbiórka ślimaka prostowanie (trochę się przekrzywił) i przeszlifowałem sam początek żeby nie było ostrych krawędzi. Raz na jakiś czas czyszczenie spodu zbiornika no i jakoś sprasowania pelletu jednak ma wpływ na podatność "mielenia" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zapas pelletu Timbory z polecenia kumpla od szwagra który pali nim w piecu Lazar i nie ma żadnych problemów. Ja nie miałem problemów póki było ciepło i sucho. Pellet przyjechał w kwietniu i odrazu był przeniesiony do szopy a zapas na dwa zbiorniki trzymam w kotłowni blisko pieca. Totalnie dziwna sytuacja. Dziś narazie przepracował bez zapchania się ale wsypałem mu pellet który przestał ponad pół dnia przy grzejniku w domu.

To jakiej marki pellety są mocno sprasowane? Może bym coś przetestował na moim Defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja bo problem z miażdżeniem pelletu uspokoił się i już kolejny dzień piec pracuje normalnie ale sypie mu pellet, który trzymałem w domu przy grzejniku. Coś nie tak z tą wilgotnością mimo że pellet leżał blisko pieca w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.