Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór pieca do domu 120m2 typu bliźniak


majnero
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez dawido,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie doboru pieca gazowego jednofunkcyjnego do nowego domu typu bliźniak 120m2, ogrzewanie głównie grzejniki (podłogówka: 2 łazienki wiatrołap i kuchnia). Ocieplenie budynku 24 cm porotherm + 15 cm styropian. Od instalatora dostałem propozycje doboru pieca :

1. De dietrich mcr 3 evo 24kW modulacja 6,1-24, 8 kW

2. De Dietrich mcr 3 evo 15 KW modulacja 6,1 -15,6 KW

3. De Dietrich evodense 15kW   modulacja 3,3- 15,6 KW

Najkorzystniej cenowo (ZDECYDOWANIE) wychodzi opcja numer 1 ale czy ten piec nie jest zdecydowanie przewymiarowany do mojego zapotrzebowania?? Czy zakres min. modulacji nie jest za wysoki na taki mały domek. Czy zasobnik c.w.u. 100L jest wystarczający dla 3-os. rodziny ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blizniak od dewelopera jeszcze w realizacji, nie mam rozeznania póki co do realizacji podłogówki. Jakiej firmy piec w takim razie szukać żeby jakość do ceny była zbliżona pod taki domek. Dziękuje Sambor za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moc minimalną ma mieć do 3kW to może ten jednak wybrać tego z mojej listy od instalatora, dobry dostęp do serwisu jest i chyba ma możliwość oddzielnego przyłączenia podłogówki, grzejników i CO

 

3. De Dietrich AMC evodense 15kW   modulacja 3,3- 15,6 koszt koło 13000 z zasobnikiem i sterownikiem już

vaillanty to chyba nie mój przedział cenowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor Bardzo Dziękuje za szybką rzeczową odpowiedź i poświęcony czas.

Myślę, że zdecyduję się na ten piec polski Termet, w sklepie człowiek zachęca mnie żeby wziąść Ecocondens Silver zamiast Gold Plus 20 kW o którym myślałem. Czy przy ogrzewaniu mieszanym z dużą przewagą grzejników + zasobnik 140L coś przemawia na korzyść któregoś z tych pieców?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie przez internet mnie nie interesuje , jedynie żeby ekonomicznie sobie grzało . silver z zasobnikiem 6800zł a gold plus pewnie z 1000zł drożej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Domek będzie miał przewagę grzejnikow a podlogowka będzie na parterze w: lazience kuchni i wiatrołapie,  A na piętrze w lazience. Jak najlepiej to połączyć ?jeśli zdecyduje się na piec termet gold 20kw 1-f z zasobnikiem 140l.

Czy lepiej wybrać jakis piec który ma podlaczenie i do podłogówki i do grzejnikow oddzielnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Masz rozdzielony obieg ogrzewania podłogowego od grzejnikowego? Czy są zawory RTL?

Ps. Nie ma czegos takiego jak kocioł który ma podłączenie do grzejników i podlogowki oddzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziękuję za spostrzeżenie bo myślałem że w droższych kotłach są wyprowadzenia do 2 obiegow grzewczych plus do c.w.u. 

Jeszcze nie ma instalacji grzewczej rzuconej po budynku. Właśnie interesuje się w jaki najlepszy sposób to wszystko połączyć żeby nie było problemów z grzejnikami czy podlogowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłóż wszędzie podłogowe (koniecznie z projektem) bez żadnych grzejników, poma z kotła zasili Ci całość, sterowanie pogodowe bez żadnych mieszaczy i siłowników, prosto i skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej możliwości.  Domek w stanie deweloperskim. Podlogowka tylko na dole w lazience kuchni i wiatrolapie a na górze w lazience. Także proszę o poradę jak połączyć podlogowkr i grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak  .....zawór termostatyczny 3  lub 4 d .  Kocioł grzeje grzejniki temperaturą  włąsciwą dla grzejników a równolegle podłączasz  rozdzielacz  do podłogówki  z takim własnie zaworem - ustawiasz temperaturę podłóg i po zabawie .  

 

 

rozdzielacz.jpg

Edytowane przez Gruner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Myślałem że potrzeba będzie jakieś rozbudowane rozwiązanie żeby to dobrze funkcjonowało. Rozumiem że powrot grzejnikow będzie się mieszał z powrotem podlogowki żeby kondensacja była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.