Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem


hania911

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, prośba o pomoc. Muszę na poniedziałek wskazać hydraulikowi jakiej firmy kocioł gazowy ma być w domu i nie mogę się zdecydować. Sam hydraulik nic nie zaproponował. W projekcie budowlanym jest piec który już nie jest w obrocie (projekt jest stary).

Ma to być piec gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem (nie chcę zmieniać projektu, stąd musi być właśnie tak). Dom ma 190 M2. Brak kaloryferów, ogrzewanie podłogowe.

Zastanawiam się nad Buderus Logamax plus GB072 ale nie mogę znaleźć informacji jakiej pojemności jest zasobnik lub Termet Integra comfort.

W domu są dwie łazienki, jedna z wanną druga z prysznicem z deszczownica. Wiadomo, zmywarka, zlew kuchenny.

Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie łazienki to musisz zadać sobie pytanie czy zajdzie sytuacja, że dwie osoby będą korzystać jednocześnie z ciepłej wody ? Kotły z wbudowanym zasobnikiem mają wydatek c.w.u. przy ΔT=30°C Termet Integra comfort w zależności od mocy kotła - 12l/min - 14,5l/min, Saunier Duval IsoTwin Condens 18l/min - 21,0l/min. Nie napisałeś czy w instalacji cwu będzie cyrkulacja. Nie każdy kocioł z wbudowanym zasobnikiem ma możliwość podłączenia cyrkulacji. To czy zastosujesz kocioł z wbudowanym zasobnikiem czy osobnym zasobnikiem projekt nie może Ci tego nakazać. Jeśli jest w domu miejsce przewidziane na kotłownię to moim zdaniem najbardziej komfortowe jest zastosowanie kotła o odpowiedniej mocy i do tego osobny zasobnik ze stali nierdzewnej lub duplex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 12:43, hania911 napisał(a):

Ma to być piec gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem (nie chcę zmieniać projektu, stąd musi być właśnie tak).

Co to za bzdury? Od kiedy zmiana kotła wymusza zmianę projektu.

Polecam ZSB 14-5C (taniej Bosch GC 2300) + MM100 + sprzęgło + CW400, ale to musi być chociaż trochę kumaty instalator.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.