Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logica-17-20kw


olo108

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc użytkowników kotła Logica 1-20kW,Cichewicza, jest to mój pierwszy sezon grzewczy tym kotłem. Jeżeli możecie podpowiedzcie jak ustawić optymalnie do spalania miałem. Próbowałem na ustawieniach producenta i sam coś przestawiałem. Nie mogę uzyskać wysokiej temperatury na grzejniki, piec ustawiam na 70 to na grzejniki idzie 45-50. Ponadto nie mogę również utrzymać temperatury na piecu przez dłuższy czas. Na paleniu drzewem- sporadycznie temperatura często dochodzi do 80 (a tak chyba nie powinno być- jak pisze producent). Zależy mi na ekonomicznym spalaniu miału i to jak najdłuższym czasie. Takie wahania temp. na piecu i grzejnikach strasznie wychładzają mi dom( nowy dobrze ocieplony). Jeżeli ktoś ma już sprawdzone metody ustawień i pracy tym kotłem , proszę o pomoc, Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystaj z opcji szukaj po prawej stronie w górnym rogu. Wpisz logica i masz kilkanaście tematów do poczytania w tym kilka dość obszernych. Poza tym jest jeszcze dość fajnie napisana instrukcja obsługi kotła oraz sterownika RK2001W2 bo pewnie taki masz.

 

 

A tak na marginesie ? to po jakiego grzybka chcesz palić temperaturą 70 stopni czy 80 ?. Ja posiadam taki sam piec i przy temperaturze 55 na kotle mam gorące kaloryfery i podłogłówke na zasilaniu i powrócie 38 stopni. Rozumiem że ogrzewasz jakiś potężny hangar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc użytkowników kotła Logica 1-20kW,Cichewicza, jest to mój pierwszy sezon grzewczy tym kotłem. Jeżeli możecie podpowiedzcie jak ustawić optymalnie do spalania miałem. Próbowałem na ustawieniach producenta i sam coś przestawiałem. Nie mogę uzyskać wysokiej temperatury na grzejniki, piec ustawiam na 70 to na grzejniki idzie 45-50. Ponadto nie mogę również utrzymać temperatury na piecu przez dłuższy czas. Na paleniu drzewem- sporadycznie temperatura często dochodzi do 80 (a tak chyba nie powinno być- jak pisze producent). Zależy mi na ekonomicznym spalaniu miału i to jak najdłuższym czasie. Takie wahania temp. na piecu i grzejnikach strasznie wychładzają mi dom( nowy dobrze ocieplony). Jeżeli ktoś ma już sprawdzone metody ustawień i pracy tym kotłem , proszę o pomoc, Dzięki.

 

Witam ,też mam piec Logica 17-20,pale w nim pierwszy sezon .Dom po remoncie 130 m ocieplony styropianem 10 cm,cwu 150 l 5 osob, komin 5 m fi 200 .przy piecu zamontowany zawór 4 D.Przy pogodzie która była jeszcze tydzień temu paliłem 18 kg mokrego miału przez 20 godza przy mrozach które są teraz starcza ta sama ilość na ok 15 godz,próba na węglu 20 kg paliłem 26 godz.

-temperatura zadana 65st wyjście na grzejniki 40-50 powrót z grzejników przed zaworem 35-38 st

-moc wentylatora 60

-min moc wentylatora 30

-wsp.zmizn obr. 4

-czas przedmuchów 7

-przerwa przedm. 13

-temp min kotła 45

-histereza temp kotła 2

-czas testu przy rozpal 1godz

-czas przy braku opału 20 min

Przesłona na cybuchu zamknięta na całe,jedynie przy rozpalaniu otwieram i tak w połowie rozpalania zamykam

piec nagrzewa się wówczas prędzej.

Zczym niemoge dać sobie rady to skoki temp.po rozdmuchaniu ,temperatura dochodzi do zadanej 65 a potem rosnie do 75-78 st a potem po mału spada, ale nic się nie dzieje a na grzejniki temp. wody podnosi się o jakieś 3 st.Niemoge rozpalić miału od góry gaśnie więc rozpalam go od dołu zadnych wybuchów niema.Piec czyszcze raz na miesięc.Najwarzniejsze że w domu cieplutko.

Jak narazie jestem z Logicy bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ten zamknięty czopuch to zaraz zostaniesz zbombardowany wiadomościami i zrypkę dostaniesz porządną:(. Pamiętaj jedno !! na tym forum zakazane jest pisać o takich rzeczach :(

 

 

a tak poważnie to ja też paliłem z przymkniętym czopuchem fakt niby było ekonomiczniej ale przekonywali mnie koledzy ostro się z nimi kłucąc że jednak to zły pomysł bo niebezpieczny dla kotła. Otowrzyłem więc ten czopuch ma maxa i tak zostało. Czy ubyło na ekonomiczności ? pewnie z jakieś 2 godizny tak a może nie. Jednak jest ta pewność że Czad się nie wydostanie chodź to i u mnie niemożliwe.

 

 

 

Trochę mnie zastnawiają te oszczędnośći przy takiej temperaturze. Ja palę 50-55 bo inaczej mam za gorąco w domu a mam 160m2 i też dobrze ocieplone. Jedyny minus że paląc 55-55 nie potrafie nagrzać jednocześnie bojlera do 50 stopni.

 

A jak u Ciebie to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Posiadam piec LOGICA 20-27 dom 185 m2 dobrze ocieplony z garażem w którym grzejemy całą zimę.

Od października do dzisiaj tj.25-02-2010 spaliłem 1,6 tony węgla orzech I.

W domu temperatura 21,5 do 23 stopnie.

Temperatura na kotle 40 stopni( w mrozy poniżej -10 na kotle 50-55 stopni).

Przypuszczam że do końca zimy spale jeszcze około 0,5 tony węgla orzech I.

Uważam że Logica to bardzo dobry kocioł zasypowy, niestety raz dziennie trzeba pofatygować się do kotłowni przerusztować - pozbyć się popiołu i zasypać nowym węglem .

Grzejniki aluminiowe, średnio liczone 1 żeberko na 1m2 powierzchni ale nie wszędzie, napewno za dużo jak na dobrze ocieplony dom, ale dlatego nie muszę palić na wysokiej temperaturze a co za tym idzie oszczędniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos sciemniasz z tym spalaniem?

1,6t wegla przez 5 miesiecy? Piszesz, ze to kociol zasypowy, czyli rozumiem, ze palisz 24 na dobe?

Moze palisz kominkiem dodatkowo albo budynek Twoj stoi na jakichs zrodlach geotermalnych :angry:

Pochwal sie jak to robisz, bo zajezdza mi to prawie Perpetum Mobile - marzenie kazdego z nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam piec LOGICA 20-27 dom 185 m2 dobrze ocieplony z garażem w którym grzejemy całą zimę.

Od października do dzisiaj tj.25-02-2010 spaliłem 1,6 tony węgla orzech I.

W domu temperatura 21,5 do 23 stopnie.

Temperatura na kotle 40 stopni( w mrozy poniżej -10 na kotle 50-55 stopni).

Przypuszczam że do końca zimy spale jeszcze około 0,5 tony węgla orzech I.

Uważam że Logica to bardzo dobry kocioł zasypowy, niestety raz dziennie trzeba pofatygować się do kotłowni przerusztować - pozbyć się popiołu i zasypać nowym węglem .

Grzejniki aluminiowe, średnio liczone 1 żeberko na 1m2 powierzchni ale nie wszędzie, napewno za dużo jak na dobrze ocieplony dom, ale dlatego nie muszę palić na wysokiej temperaturze a co za tym idzie oszczędniej.

 

 

Witam teź mam taki piec, ale z tym spalaniem strasznie oszukujesz. Napisz w jakim układzie masz instalację CO? pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie spalanie Sławku jest w Twoim piecu.

Mały Miki Pisał o 18/20 kg na dobę.

 

Noszę się z zamiarem wymiany swojego starego Zębca na Logicę i zbieram informacje.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Cześć Paweł, jak już wcześniej pisałem mam piec 20-27 kw spalam średnio 40kg/24h pow.domu 210m kw instalacja CO. w miedzi i dodatkowo grzeje CWU 150l. Piec jakościowo jest bardzo dobry ale co 12h musze go przerusztować i podłożyć. Używam piec drugi rok zastanawim sie czy go nie wymienić na retortowy? zobacze może go sprzedam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku dobije do 5 ton mialu takie spalanie, tak to 4t na sezon wystarczylo.

1,5t haha dobre ,czasami tu ludzie glupoty pisza.

w domu temp ok20-21 stopni.

ogolnie zadowolony z pieca spalanie dolne

 

 

ps. dodam ze ponizej 45 nie idzie ustawic pieca >A jazda ponizej 55 to glupota.

 

 

jeżeli byś palił nonstop bez wygaszania temperaturą 50 stopni to uwierz mi Marcin nic ci się nie stanie. Według mnie byłoby to ryzykowne gdybyś co chwile wygaszał i rozpalał.

 

co do 1,5 ton na 5 miesięcy to niestety bajka jak nic. Ten kocioł by nawet tyle nie pociągnął gdyby nic nie ogrzewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam teź mam taki piec, ale z tym spalaniem strasznie oszukujesz. Napisz w jakim układzie masz instalację CO? pozdrawiam Sławek

 

 

 

Instalację mam w układzie otwartym w całości na stali, pojemność układu około 180 do 200 l wody

Zawór mieszający ale aktualnie zamknięty z powodu słabszego grzania w najdalszych grzejnikach, (kotłownia nie jest w centralnym miejscu domu)mam tylko jedna pompę w układzie na powrocie (zamierzam dodać drugą pompę) .

Ze spalaniem nie oszukuję tak mi wychodzi, faktem jest że przez miesiące jesienne październik- listopad oraz wiosenne zależnie od temperatury na zewnątrz nie pale cala dobę tylko raz dziennie przepalałem zazwyczaj po pracy. Rozpalam kawałkami drewna i dosypuje węgla, drzwiczki popielnikowe po nagrzaniu pieca minimalnie uchylone uchylone - czyli palenie bez wentylatora.

Ustawień sterownika nie pamietam ale do palenia węglem i drzewem wentylator mam ustawiony na minimum, obroty zmiejszają się przed 2 stoniami od zadanej temperatury, czopuch przymkniety na jeden ząbek od pełnego otwarcia.

Palę drugą zimę , rok temu spaliłem około 1,8 tony węgla orzech (I) i około 7 kubików drzewa - pozostałości po budowie.

Dla niedowiarków: spróbujcie na kilka dni ustawić temperaturę na piecu 40 stopni zobaczycie jak spadnie spalanie. Jeśli będziecie mieć zimno w domu przy takiej temperaturze to znaczy że macie za mało grzejników. (ja mam akurat grzejniki przewymiarowane).

Jeśli ktoś będzie próbował to piszcie o efektach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Dla niedowiarków: spróbujcie na kilka dni ustawić temperaturę na piecu 40 stopni zobaczycie jak spadnie spalanie. Jeśli będziecie mieć zimno w domu przy takiej temperaturze to znaczy że macie za mało grzejników. (ja mam akurat grzejniki przewymiarowane).

Jeśli ktoś będzie próbował to piszcie o efektach.....

Pozdrawiam

 

Mysle, ze zaden madry uzytkownik kotla nie bedzie dopuszczal, aby kociol pracowal na 40st. Wg mnie kociol pociagnie 3-5 lat. Ciekawe jak wyglada Twoj komin?

 

Czyli 1,8t + 7kubikow drewna i grzanie tylko po pracy (za pewne 17), czyli tak zwane przepalki. Niestety nie łykne bajki, ze jak kociol zgasnie, to do nastepnego rozpanenia po 10h (albo i wiecej) budynek wyziebi sie o 2 stopnie. Chyba, ze masz hermetycznie wszystko uszczelnione, bez wentylacji, wietrzenia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.