Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dlaczego pompy ciepła przy grzejnikach działają 50% gorzej niż na podłogówce


michael1234

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie moje obawy wynikają z niestabilnych cen prądu. Jeśli w przyszłym roku kWh będzie brutto po 1,5 zł a przy A2W45 osiągnąłbym COP 2,8 to mam ponad 50 gr / kWh. Jeśli ceny gazu nie ulegną zmianie to średnio opłacalny biznes z tego wychodzi...

Dlatego najpewniej czułbym się z pompą o SCOP 4 lub większym, ale widzę, że na grzejnikach nie znajdę nic co ma SCOP znacznie większy niż 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś bzdury tworzysz, to trzeba porządnie policzyć - robisz tak dużą inwestycję, a bawisz się w jakieś tabelki.

Jak trzeba wymienić grzejniki to je wymienisz, wtedy i tak rośnie COP PC.

A same tabelki i strona cw prowadzą na manowce.

Mogę ci to policzyć , tak jak powinno być zrobione, ale dopiero po 10 lipca, teraz jadę na ryby.

Jakbyś chciał to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 23:13, sambor napisał(a):

Jakieś bzdury tworzysz, to trzeba porządnie policzyć - robisz tak dużą inwestycję, a bawisz się w jakieś tabelki.

Jak trzeba wymienić grzejniki to je wymienisz, wtedy i tak rośnie COP PC.

A same tabelki i strona cw prowadzą na manowce.

Mogę ci to policzyć , tak jak powinno być zrobione, ale dopiero po 10 lipca, teraz jadę na ryby.

Jakbyś chciał to pisz na priv.

Na ryby na Wisle?)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnym amatorem w tych sprawach, jadę aby dotrzymać przyjacielowi towarzystwa.

On zapewnia sprzęt, transport wodny i napoje wszelakie - nie zapewnia natomiast ryb.

Kiedyś, ale to dawno, dawno na jeziorze Narie na spining trafiłem szczupaka ok 70cm i to był mój  największy połów trafiony w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2023 o 10:18, sambor napisał(a):

Jestem kompletnym amatorem w tych sprawach, jadę aby dotrzymać przyjacielowi towarzystwa.

On zapewnia sprzęt, transport wodny i napoje wszelakie - nie zapewnia natomiast ryb.

Kiedyś, ale to dawno, dawno na jeziorze Narie na spining trafiłem szczupaka ok 70cm i to był mój  największy połów trafiony w Pl.

70cm rybka to niezły sukces jak na amatora)Tylko rozsądnie z tymi "wszelkimi napojami";)Miłego wypoczynku)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Uzytkownik2 napisał(a):

Jaką metodę połowu preferujesz?)Bo ja spining)Największe osiągnięcie sandacz na rzece blisko 80cm na woblera)ale to lata temu)

Też lubię spining , ale kiedyś spróbowałem muszkarstwa i to jeszcze bardziej mi się podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2023 o 14:15, Kordjano napisał(a):

Też lubię spining , ale kiedyś spróbowałem muszkarstwa i to jeszcze bardziej mi się podoba .

Ja osobiście nie "muszkowalem";) ale mój syn owszem.A warunki na moim terenie (PL południowa) są Dunajec,Raba)ale może wystarczy na temat ryb bo one nie mają kompletnie nic wspólnego z PC)i zaraz ktoś mnie zaatakuje że to nie to forum)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.