Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mcr home 20/26 - duże spalanie gazu


Stepujacy

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z szanownych mógłby mi podpowiedzieć. W nowo wybudowanym segmencie mamy zainstalowany Mcr home 20/26 (120 m^2).
Pierwszy rachunek jaki przyszedł za 2 miesiace (podczas wygrzewania podłogówki etc) był dość wysoki - 1300 złoty.

Jako, że dom stoi pusty i jeszcze jest przed remontem, skręciłem grzejniki na 2-kę oraz piec na minimum czyli 25 stopni. Niestety kolejny rachunek jaki otrzymałem to 930 złoty (rozliczenie dwu miesięczne). Nie mam zewnętrznego sterownika, poza tym wbudowanym w piec.

W obecnym domu, w którym obecnie rezyduje kwoty są porównywalne, gdzie jednak temperatura  jest wyższa, bo ma mieszkańców.

Nie mogę ustalić przyczyny - znajomy zasugerował fakt, że w żadnym pokoju nie ma drzwi(w tym gdzie jest piec)  więc włącza się on dość często bo nie ma tych 25 stopni. Ale rozwiązania nie zasugerował.

Czy piec mogę skręcić poniżej tych 25 stopni i zaufać systemowi anty-zamarzanie? Poniżej tej wartości piec się wyłącza. Czy też wina może leżeć gdzieś indziej?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź z innego podobnego tematu

Dobra myśl.. Wyłącz w cholerę. 

Mamy dodatnie temperatury, zagrożenia nie ma. Zresztą powiem tak: ja nie ogrzewam w ogóle piętra, głowice na grzejnikach skręcone nawet nie na * tylko całkowicie na 0. Nawet przy mrozach -15*C nie przestawilem i nic się nie stało. Żeby coś przymarzlo, w pomieszczeniu musiałoby by być na minusie. 

Warto przemyśleć czy grzać dom do kilkunastu stopni wewnątrz czy nie grzać w ogóle i nie wydawać pieniędzy bo ustawieniem na 1 nic nie zyskasz , nie zagrzejesz a pieniądze wydasz bo w domu i tak będzie zimno.

Uważam że porada instalatora by ustawić zawory na 1 wynika z asekuranctwa bo to samo osiągnąłbys ustawiając na *. Na 1 domu nie ogrzejesz a gaz będzie szedł. Zresztą na gwiazdce też zużycie gazu będzie a odczucie ciepła zerowe.

To moje subiektywne zdanie.Decyzja należy do Ciebie.

 

Doradzam byś zakupił sterownik chociażby pokojowy i problem rozwiązany bo one posiadają funkcję antyzamrozeniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.