Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawinie Skopanej Instalacji


mirdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dalej pan sie nie pofatygował ( chyba sam po niego pojadę ) a u nas mrozy dochadza do -22 st , probowałem palić w trybie równoległym (dwie pompy pracują razem ) i nic z tego woda nie chce sie grzać kaloryfery tez pompy podkradają sobie wodę , wiec pale na opcji priorytet CWU i to jest w tej chwili najsensowniejsze rozwiązanie nagrzewam cwu do 40 st a na piecu zadane 60 i na tej opcji w miarę sie pali ale nie o to chodzi. Licze ze jak puszcza mrozy pan w końcu przyjedzie i to poprawi. Pozdrawiam i życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę aby ktoś zorientowany zerknął na poniższy schemat i powiedział dlaczego bardzo słabo grzeją mi grzejniki. (na chwilę obecną podłogówka jest zamkniętą na rozdzielaczu). Generalnie zawór trójdrożny jest zamknięty tzn. nie dopuszcza ciepłej wody do powrotu gdyż jak się okazało (po odpaleniu pieca) z powrotu bojlera wraca bardzo ciepła woda (nie idzie utrzymać jej w ręku). I generalnie powrót jak pracuje pompa co jest gorący. Pompa c.o. włącza się przy 55 st. Piec chodzi na okrągło próbując dogrzać wodę do temperatury zadanej czyli 60 st. Jak osiąga temperaturę 55 st. i załączą się pompa to temperatura spada do 47 st. (w międzyczasie wyłącza się pompa). Nie dopala przez to węgla i ile węgla wrzucę tyle popiołu i szlaki wyjmę.

 

Zastanawiam się czy powrotu wody z bojlera nie podłączyć do zaworu 3d zamiast zasilania tak aby można było regulować (kryzować) ile gorącej wody powracającej z bojlera dopuszczać do powrotu.

 

Nadmieniam, że jak miałem otwarty zawór 3d na połowę to piec dochodził do temperatury zadane przez 11 minut i 12 min pozostawał w stanie czuwania

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1209/schematogrzewaniae06b.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,kontynuując temat .....pan od instalacji wreszcie się pojawił :( przeprowadziliśmy rozmowę i okazało się ze po części przyznał mi racje i powiedział ze przyjedzie mi to przerobić, powiedział ze zrobi tak ja chce(żebym coś zaproponował) i tutaj mam prośbę do was żebyście mi powiedzieli czy tak jaj na zdjęciu będzie w miarę ok i czy tak pompy nie będą podbierać sobie wody ?

15.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czy jest poprawny i czy mogę jeszcze gdzieś zamontować zawór zwrotny klapowy ,jeden zamieściłem za pompą przed zaworem odcinającym przy zasilaniu c.w.u..

Bardzo proszę o radę . :unsure:

czy mogę również sugerować się tym i w swoim schemacie podłączyć te zawory u siebie przed zaworem 4d i na powrocie za 4d

jak w schemacie kolegi ? w 20 poście na którym obrócił prawidłowo wspomniany zawór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.