Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Stalowe + Aluminiowe Czy Można Je łączyć


Maras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Proszę o radę , czy można połączyć grzejniki stalowe z aluminiowymi jak na zdjęciach.Czy są jakieś przeciwskazania.Dlaczego pytam ? - ponieważ moim zdaniem mam źle dobrane grzejniki w pokojach jest troche chlodno i chciałbym je zwiększyć lecz na aluminiowe podobno lepiej oddaja cieplo.Grzejniki mam zainstalowane pod parapetem.

post-1118-1259994717_thumb.jpg

post-1118-1259994735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne grzejniki to i różne opory przepływu, inne wymiary, inne opinie i inny wygląd. Może zamiast wymieniać lub łączyć, podaj coś więcej o swej instalacji tzn temperaturę na zasilaniu, ustawienia głowic termostatycznych przy zaworach grzejnikowych/ jeśli takowe posiadasz?/ wymiary pomieszczeń i wymiary grzejników, producenta grzejnika. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Proszę o radę , czy można połączyć grzejniki stalowe z aluminiowymi jak na zdjęciach.Czy są jakieś przeciwskazania.

 

 

Witam.

Opisywanie mieszkanie jest w bloku czy Twoim domku jednorodzinnym? W swoim domku możesz samodzielnie decydować o przeróbkach natomiast w mieszkaniu musisz robić to w porozumieniu z zarządcą.

 

Pozdrawiam - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem mam źle dobrane grzejniki w pokojach jest troche chlodno i chciałbym je zwiększyć lecz na aluminiowe podobno lepiej oddaja cieplo.

 

Grzejniki aluminiowe członowe oraz płytowe "22" mają przy tych samych wymiarach praktycznie identyczną moc. Jeśli więc masz już "22" to ta operacja nic ci nie przyniesie. Możesz natomiast próbować dać "33". Pytanie tylko czy te 50% więcej mocy jest do uzyskania w kotle i do przepchnięcia przez istniejące gałązki grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne grzejniki to i różne opory przepływu, inne wymiary, inne opinie i inny wygląd. Może zamiast wymieniać lub łączyć, podaj coś więcej o swej instalacji tzn temperaturę na zasilaniu, ustawienia głowic termostatycznych przy zaworach grzejnikowych/ jeśli takowe posiadasz?/ wymiary pomieszczeń i wymiary grzejników, producenta grzejnika. pzdr.

 

Witam ponownie

W pokojach 20 m2 posiadam grzejniki Radson dł.90 cm. wys.60 cm. grzeje je piec gazowy dwufunkcyjny Termet temperatura na wyjścu 75 stopni a reguluje tym Auraton 2020. Może te grzejniki są źle dobrane ( dobierała mi firma sprzedająca mi grzejniki ). Jest to domek jednorodzinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy obecnej jesiennej pogodzie i temperaturze zasilania 75 nie możesz zagrzać pomieszczeń to coś jest źle - albo za małe grzejniki albo zbyt małe przekroje gałązek zasilania. Jaka jest temperatura powrotu z grzejnika ? 90cm grzejnik dwupłytowy to ok. 1kW mocy. Czyli odpowiedni do pokoju 10m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym otrzymać od kogoś co sie na tym zna - czy można łaczyć grzejniki stalowe z aluminiowymi.

Pytam sie dlatego ,że muszę wymienic grzejniki w pokojach i chętnie wymieniłbym je na aluminiowe bo poprostu mi sie podobają , a w pozostalych pomieszczeniach zostawiłbym stalowe firmy Radson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.