Skocz do zawartości

Maras

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Maras

  1. Witam po dłuzszej przerwie Podłączenie zasobnika przez piec 2-funkcyjny nie powiodło się ponieważ mimo przepuszczanej wody o temp.55 stopni a temperatura na piecu gaz. ustawiona na 35stopni piec mimo to zalącza się. yozik jak podłączyć ten stycznik ?????
  2. Dzięki yozik bardzo duzo mi pomogłeś i o takie odpowiedzi mi chodziło. Bębę powoli przerabiał dalej instalacje lecz musze jeszcze parę rzeczy dokupić. Jak wszystko zadziała to napiszę na forum Pozdrawiam Maras
  3. Klapka napewno powinna być na drzwiczkach popielnika , a jeżeli chodzi o komorę zasypową to u mnie są chyba z pięc otworów xasłanianych suwakiem.Obejrzyj sobie mój piec na googlach wpisz poprostu PER-ECO i wszystkobędziesz wiedział jak powinien wyglądać piec do współpracy z miarkownikiem ciągu.
  4. Nie jestem fachowcem lecz wydaje mi się ,że klapak jest usytuowana poprawnie na drzwiczkach popielnika.Lecz wydaje mi się ,że u ciebie jest problem z uszczelnieniem bo chyba dzrwiczki od popielnika są z blachy stalowej i bez uszczelki. Do czego służy to pokrętło to nie wiem.
  5. Dzieki za zainteresowanie moim problemem. Piec gazowy to Termet MiniMax Dynamic 13/24. Piec węglowy to Per-Eco bez sterowania i dmuchawy tylko na miarkowniku ciągu.Sondy podłączone są 1 do pompy CO przy wyjściu z kotła, 2 do pompy CWU na otworze przeznaczonym do cyrkulacji. Mam wolne miejsce na jeden czujnik i podpięcie do drugiej pompy lub zaworu trójdrożnego oraz wolne miejsce do podpięcia dmuchawy. Piszesz ,że schemat na rysunku 2 zadziała.Na zasilaniu są zawory zwrotne klapowe które uniemożliwiają wejście wody z pieca na węgiel do pieca gazowego i odwrotnie , a problem jest z powrotem bo nie ma tam co założyć aby spełniało taką funkcje jak na zasilaniu. Czyż byś sugerował ,że zawory między dwoma piecami mogą być cały czas otwarte w tym przypadku na powrocie ( bo zasilanie zabezpieczam zaworami klapowymi ) i woda podgrzewana piecem gazowym nie będzie wpływać do pieca węglowego. I jeszcze jedna sprawa jak juz pisałem przerobiłem instalacje i pompę CO dałem na zasilanie za zaworem 4-D. działa super.Wspominałeś ,że można było dać powrót zasobnika do spustu z pieca i tu moje pytanie czy do tego wystarczy otwór 3/4 cala bo zasilanie to 1 cal rury na powrocie też 1 cal a wejcie do pieca 3/4 cala. Za rady z góry dziękuję
  6. JanoK dięki za podpowiedź. Przerobiłem swoją klapkę bez wiercenia oraz klejenia.Zrobiony przeze mnie wspornik przykręciłem do otworu gdzie zaczepia się łańcuszek miarkownika. Na końcu łańcuszka założyłem długą nakrętkę M6 z nagwintowanym haczykiem a zdrugiej strony przyspawałem ucho.Może nie działa to jak rzymska śruba ale tak samo mozna to dokładnie w miarę czasu wyregulować.Wszystko działa bardzo dobrze. Poniżej zdjęcie mojej przeróbki.
  7. Dzięki za odpowiedź. Czy takie grzejniki aluminiowe dłużej trzymają ciepło od stalowych.
  8. Czy ten metr rury miedzianej przeszkadza?? Jest to tylko wyprowadzenie i powrót z pieca.
  9. Instalacje mam zgrzewaną na gorąco , a miedź idzie tylko przy kotle na dlugości 1m
  10. Czy mógłbym otrzymać od kogoś co sie na tym zna - czy można łaczyć grzejniki stalowe z aluminiowymi. Pytam sie dlatego ,że muszę wymienic grzejniki w pokojach i chętnie wymieniłbym je na aluminiowe bo poprostu mi sie podobają , a w pozostalych pomieszczeniach zostawiłbym stalowe firmy Radson.
  11. Właśnie przrobiłem swoje ogrzewanie i pompę dałem na zasilanie za zaworem czterodrożnym i działa wszystko znakomicie.Może ktos mi poradzi jak rozwiązać to połączenie dwóch pieców aby było bardziej automatycznie. Z góry dzieki.
  12. Witam ponownie W pokojach 20 m2 posiadam grzejniki Radson dł.90 cm. wys.60 cm. grzeje je piec gazowy dwufunkcyjny Termet temperatura na wyjścu 75 stopni a reguluje tym Auraton 2020. Może te grzejniki są źle dobrane ( dobierała mi firma sprzedająca mi grzejniki ). Jest to domek jednorodzinny.
  13. Witam forumowiczów. Proszę o radę , czy można połączyć grzejniki stalowe z aluminiowymi jak na zdjęciach.Czy są jakieś przeciwskazania.Dlaczego pytam ? - ponieważ moim zdaniem mam źle dobrane grzejniki w pokojach jest troche chlodno i chciałbym je zwiększyć lecz na aluminiowe podobno lepiej oddaja cieplo.Grzejniki mam zainstalowane pod parapetem.
  14. Jeszcze ostatni wątek mojej intalacji. Obecnie moje kaloryfery zasilają 2 piece. Jeden na paliwo stałe ( w którym palę doraźnie ) drugi na gaz - priorytet. Na dzień dzisiejszy zmiany ustawienia zasilania i powrotu kaloryferów przestawiam recznie za pomoca zaworów kulowych pokazałem to na rysunku nr.1 Natomiast zastanawiam się czy zakładając na zasilaniu zamiast zaworów kulowych zawory zwrotne klapowe taki system zadziała poprawnie ( chodzi mi o jakąś automatykę ) rysunek nr.2 Jeżeli taki układ zasilania by zadziałał to czy ktoś ma pomysł na układ powrotu CO co według mnie taki układ z zaworami klapowymi na powrocie napewno nie zadziała.
  15. Klapa powietrza chodzi bardzo luźno i nie zacina się
  16. mak - a jaki termostat trzeba kupić ( może jakiś link ) i jak go podłączyć.
  17. Za wszystkie rady bardzo dziękuję i jest to też ciekawy sposób może warto sie nad nim zastanowić i w pierwszej kolejności go wykonać bo jest mniej roboty.
  18. < Janok > bardzo Ci dziękuję za dobrą radę. Jak zrobię przeróbki to napewno się odezwę bo widzę ,że jest to główna przyczyna złego działania miarkownika.
  19. a mozna to ramie wydłużyc , jeżeli tak to czy jest jakaś granica
  20. Dzieki za te podpowiedzi , juz wiem co musze porawić - sumując: - pompa CO zostaje na miejscu lub przeniesiona na rure zasilającą - zdejmuję zawór zwrotny z powrotu CO - proponujesz zmniejszyć prędkość pompy CWU na 1 ( lecz nie moge tego zrobić ponieważ nie mam regulacji jest to pompa salmson wykorzystana z piega gazowego 2-funkcyjnego.) Pociągne wątek dalej - dotyczy on CWU Czy połaczenie wyjcia cwu z zasobnika podgrzewanego piecem węglowym z wejsciem zasilania z sieci w piecu 2-funkcyjnym to dobry pomysł. - czy piec gazowy będzie grzał tylko wtedy gdy teperatura wody spadnie ponizej temperatury ustawionej na piecu 2-funkcyjnym.
  21. yozik - czy jak dałbym ta pompe od CO na tą rure co zaznaczyłem strzalką to byłoby lepiej czy nie i czy ona właśnie wtedy byłaby za zaworem czterodrożnym tylko że na powrocie.
  22. [mezik0 czy uwazasz ,że pompa mogłaby pójść na powrót jak na załączonym wcześniej zdjęciu. Zawór zwrotny z CWU mam załozony na powrocie też pokazałem na zdjęciu wcześniej. Bardzo wszystkim dziękuję za rady które przydadzą mi sie w poprawieniu funkcjonowania co i cwu.
  23. Może za krótkie jest ramię.
  24. Czy przy braku zaworu zwrotnego woda wracająca z zasobnika do kotla przez trójnik nie będzie wpychana do rury powrotu CO. Pompy pracują na zmianę. Na załączonym zdjęciu powrót wody z CO i CWU
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.