Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie wg temp. Pomieszczenia


Reed9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zainstalowany kocioł Buderus gb072 14 kw. i regulator cr310. Aktualnie ustawiony sposób regulacji wg temp. w pomieszczeniu, sposób obniżenia próg temp. w pomieszczeniu. Zauważyłem że kocioł zbliżając się do zadanej temp. w pomieszczeniu obniża temperaturę zasilania i tak pracuje prze dłuższy czas dalej obniżając nawet czasami do temp. poniżej 30 st. Wyłącza się dopiero po przekroczeniu o 1 st. zadanej temp. pomieszczenia. Czy nie powinien osiągnąć zadanej temp. w pomieszczeniu przy temperaturze zasilania ustawionej dla układu grzewczego i się wyłączyć?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym się różni w tym przypadku sterowanie wg pomieszczenia, a wg temp zew. poza tym że sam mogę regulować temp zasilania w zależności od temp zew. Sens sterowania wg regulatora pokojowego jest raczej taki że powinien się wyłączyć po osiągnięciu zadanej temp. w pomieszczeniu, a nie obniżając temp zasilania poniżej 30 st. pracować przez kilka godzin. Gdzie logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma działać. Sterowanie wg temperatury w pomieszczeniu bierze pod uwagę tylko temperaturę w pokoju i jeżeli ta temperatura zostanie osiągnięta to zaczyna modulować temperaturą zasilania. Jeżeli temperatura pomieszczenia dalej wzrasta to obniża zasilanie, a jak spada to podnosi. Tak jak już zostało napisane, kocioł wyłącza się po przekroczeniu zadanej o 1℃. Sterowanie wg temperatury zewnętrznej sam Pan wyjaśnił.

Jeżeli ma być tak, aby kocioł po osiągnięciu zadanej wyłączał się i nie modulował to trzeba zamontować zwykły sterownik on/off - Salus, albo jakiś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołączę do tematu.

Chodzi przede wszystkim o wydajność, która ma wpływ na długotrwałą pracę kotła. Koszty związane z cenami paliwa mogą się zmieniać, więc uznajmy je za drugorzędne.

Przeglądnąłem wcześniej opis z forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3827096.html

Jeśli dobrze rozumiałem, znaczenie ma też wydajność pompy zasilającej instalację.
Jak ją ustawić? Jak rozpoznać, na którym zakresie ma pracować?

Czy sterownik temperatury pokojowej musi być dedykowany do kotła (np. tego samego producenta)?

Czy można ustawić zasilanie CWU?
Obecnie, kocioł nagrzewa bardzo szybko, lecz palnik pracuje z wysoką temperaturą. Wydaje mi się, że można by wydłużyć czas nagrzewania, utrzymując „kondensację”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.