Skocz do zawartości

Laqu

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze piecem zacząłem palić miesiąc temu - pierwszy raz piecem na ekogroszek. 
Kiedy były jeszcze temperatury powyżej 0, wszystko było super pod względem ciepła w domu.  (22 na spokojnie) Czytajac fora ustawiłem sterownik pieca aby nie bylo spiekow w popiole i wydawało się wszystko git. Niestety jak przyszedł minus temperatura w domu wacha się przy 19-19.8 stopniach i ciężko jest ja podnieść wyżej. Niewystarczająca ilość grzejników? Czy może uciekające ciepło (stary dom, trój mur). A może coś w kotłowni jest złe ustawione choć raczej jest to wina domu. Piec aktualnie co ustawione na 65 stopni cwu 50 i sobie piec trzyma te temperatury. Niestety nie wiem co to za piec ponieważ nie ma tabliczki znamionowej. Sterownik st40. Wiem ze zapytanie dosyć ogólne ale może powód braku odgrzania jest prozaiczny. Załączam zdjęcia instalacji wokół pieca.

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

6F54296E-EFD5-4162-9CAC-6D17D8699826.jpeg

8E3E5C6C-BCC1-4FAE-A2FC-B15FA1FFBCC8.jpeg

6A8FEB91-BA25-43F4-A3D7-36423A833F6F.jpeg

59145733-C69F-4F66-BFBE-B3AE527D386B.jpeg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam zawor 3d,ktory steruje temperature grzejnikow niezaleznie od temp. pieca.To czarne pokretlo "strzalka" pokazujaca na numera.Obok ponad niej termometer pokazujacy temp.CO.To ustaw na wieksze numero i obserwuj ten termometr,co sia bedzie dziac.Przypadnie možne jescze zwiekszac temp.kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak abyś miał ciepło w domu. Na jakim biegu pompa chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy max.otwarciu bedzie temperatura jak na kotlu.Nie co zepsuc.Kiedy aj tak bedzie zimno,zwiekszaj temp. kotlowa.Pompki nie musi farac na pelnych,II wystarcza,przy CWU 1.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Musisz poczekać, aż się wszystko nagrzeje.  Bieg pomp możesz zmienić teraz. Do czego jest trzecia pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam wymiennik zamontowany więc do tego są potrzebne dwie pompy . Są to dwa obiegi wody czy innego czynnika nie mieszające się fizycznie ze sobą . Więc ta na dole kotła robi za obieg kotla  . A druga za tą pionową skrzyneczką ciągnie wodę z  grzejników . Tyle co widzę . 

Możesz ta na dole przy kotle spokojnie dać na drugim biegu , może i nawet pierwszy wystarczy . Jednak to już musisz obadac w wolnym czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta pompa przy zaworze 3d to nie powinna ciągnąć z zaworu a nie do niego pchać? Masz źle poskładaną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.