Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet bufor podłączenie


wkaczma

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie czy obecne podłączenie bufora jest prawidłowe? -/lewa strona bufora na zdjęciu/, zdaje mi się że powrót do pompy ciepła powinien być w najniższym punkcie ,tam gdzie podłączono mi powroty z grzejników i podłogówki-spód bufora.

Również podłączono do jednego zasilania grzejniki i podłógówkę-rozdzielono na dwa obiegi.A chyba można było podłączyć zasilanie podłógówki do niższego wyjścia a nie zakorkowanie jego-na zdjęciu z prawej strony bufora.

IMG_20221127_110520.jpg

IMG_20221127_110607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja bym to zamienił, ale z drugiej strony do PC nie leci cały syf zebrany na dnie bufora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "bufor" to raczej sprzęgło hydrauliczne bo żaden z niego magazyn energii. PC masz podłączona dobrze jedyne co mnie martwi to mała średnica rur przyłączeniowych pomiędzy PC a "buforem". Tu woda ma duży przepływ by uzyskać deltę 5 stopni co przekłada się na lepszy COP. Zmieniłbym wyjście zasilania na obieg CO i podłączył go od góry tego "bufora", ponieważ tam mamy najcieplejszą wodę. Tak jak masz teraz to nie wykorzystujesz w pełni pojemności magazynowej tego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.12.2022 o 11:34, Digitrax napisał(a):

Ten "bufor" to raczej sprzęgło hydrauliczne bo żaden z niego magazyn energii. PC masz podłączona dobrze jedyne co mnie martwi to mała średnica rur przyłączeniowych pomiędzy PC a "buforem". Tu woda ma duży przepływ by uzyskać deltę 5 stopni co przekłada się na lepszy COP. Zmieniłbym wyjście zasilania na obieg CO i podłączył go od góry tego "bufora", ponieważ tam mamy najcieplejszą wodę. Tak jak masz teraz to nie wykorzystujesz w pełni pojemności magazynowej tego zbiornika.

Nie rozumię, wyjście zasilania na CO jest podłączone z górnego złącza,tylko że jest rozdzielone na podłógówkę i grzejniki.

Może lepiej by było podłogówkę podłączyć osobno na to niżej wyjście,podłogówka nie potrzebuje wyższej temperatury.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje podłączyć to zgodnie ze sztuką i powrót z obiegów CO na budynku wpiąć w bok bufora gdzie obecnie jest ocynkowany korek ... Na dole "bufora" bym wstawił zawór spustowy by ewentualne syfy co jakiś czas zrzucać do wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.