Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ustawić pompę grundfos


berthold
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez o6483256,

Rekomendowane odpowiedzi

Odkupiłem pompkę obiegową grundfos UPMS 3 S auto  25-60   130 ZZZ  bez opisów a szukając po necie nie natrafiłem ani raz na dokładnie ten model , miałem to ustawione do podłogówki tak że tylko 3 żółte się świeciły ale czy to prawidłowe ?  podpowie mi ktoś jak tą pompkę powinno się ustawić na podłogówkę ? ona będzie chodzić z pompą ciepła .

 

IMG_20221204_182825_036[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że przy podłogówce powinna zielona od podłogówki świecić i trzy żółte dla największej mocy a ja miałem tylko trzy żółte ciekawe czy to jest jakaś różnica hm ?  a tak w nawiasie ciekawe jaka jest wydajność tej pompy bo w tym poradniku nie ma żadnej wzmianki o ilości przepływu a to chyba istotne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu pompa działała tak aby utrzymać największe ciśnienie.

Ja mam taką samą pompę i do tej pory miałem ustawione na autoadaptację dla grzejników. Po przeczytaniu instrukcji ustawiłem autoadaptację dla podłogówki. I zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. 🙂 Pompa zwiększyła obroty, a po chwili włączyła się druga grzałka w buforze. Poczekam do jutra. Zobaczę jakie będzie zużycie energii. Temperatura i wiatr na zewnątrz są porównywalne od kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zależy na stale równym i w miarę dużym przepływie a pojęcia nie miałem jak to ustwić to cykałem aż 3 żółte się zaświeciły i tak to szło tylko pytanie co zmieni jak nacisnę ten znaczek od podłogówki ciężko coś znaleźć a już nigdzie nie podają przepływów , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy przepływ będzie przy trzech żółtych, bez zielonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli dołożyć tych kropek jeszcze z pięć + 2 dodatkowe kolory 🤣

 

Kto na to wpadło, powinien codziennie to przestawiać i recytować z pamięci co konkretne kropki oznaczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, teraz jak na to popatrzałem jeszcze raz, to nie jest takie złe. Da się to ogarnąć. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwóch latach użytkowania zauważyłem że miałem źle ustawioną. 🙂 

Muszę przyznać że zmiana tych parametrów skutkowała niższą deltą między zasilaniem, a powrotem. Myślałem że zużycie prądu podskoczy, a spadło na dół. Na chwilę obecną, jest to dla mnie zagadka.

image.png.10cfc776364761fcc81b3bb3ea575c2d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co zmieniłeś co miałeś źle , ja jechałem na 3 żółtych i kusi mnie znaczek podłogówki i 3 żółte w sumie dalej nie wiem jakie ta pompa ma przepływy a mam takie dwie pompy obie nowe ale zastanawiam się czy nie kupić innej np vilo czy jakoś tak taka jaka jest w haierze zamontowana ona miała pałer że rotametry z zawiasów wyskakiwały 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ustawione na pierwszą zieloną, czyli według instrukcji była to autoadaptacja do grzejników, a powinienem mieć drugą zieloną, czyli autoadaptację do podłogówki.

Po tej zmianie w pompie mam mniejszą deltę, cieplej w domu, mniejsze zużycie energii. Cud, normalnie cud. 🙂 

W dzień idzie na gazie, a tam większej różnicy nie ma. Na gazie mam CWU, więc odczyt nie jest w pełni miarodajny.

 

image.png.e1473209f17d8dec5f67adbbb3500fac.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.