Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiennik pompy Grundfos UPS 25-40


gimza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam pytanie.

Używam instalacji CO z 20 letnim piecem gazowym Saunier Duval 30 Niedźwiedź. Do niego mam podłączone 3 tytułowe pompy: do ładowania zasobnika, do ogrzewania podłogowego i do grzejników na ścianie. W zeszłym roku wymieniłem pompę do podłogówki-hałasowało strasznie. Została zainstalowana Grundfos Alpha 1L takie cośhttps://www.piec24.pl/files/1875355053/instrukcja-montazu-alpha1-l.pdf

Jest ona na stała wpięta do gniazdka, ustawiam sobie odpowiedni bieg-rewelacja wszystko działa.

W tym roku chcę wymienić pompę od grzejników na ścianie i byłem zdecydowany kupić taki sam model. I tu pojawia się problem. Pompa od grzejników jest zasilana i załączana z pieca. Mój tymczasowy model ma nastawę mechaniczną-używam jej na 2 biegu. Po podaniu zasilania przez piec po prostu zaczyna chodzić tak jak ma to ustawione . Nowa pompca Alpha 1 ma nastawy elektronicznie programowane-po włączeniu chodzi na 1 biegu i tutaj cytat za instrukcją:

Pompa jest fabrycznie skonfigurowana do pracy w trybie regulacji instalacji grzejnikowej.

Czy to oznacza, że to jakoś automatycznie potrafi zmieniać prędkość? Jak to ogarnąć, żeby za każdym razem jak piec odłączy pompę nie trzeba było tego chodzić włączać na bieg drugi?

A może czegoś nie rozumiem... Może ktoś ma gdzieś taką pompę zainstalowaną bez dodatkowego sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.