Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa nowego komina.


pochłaniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że mój obecny komin dogorywa, muszę budować nowy. Jest oczywiście kilka kwestii do przemyślenia, więc poradźcie jak możecie.

Obecny komin jest w środku budynku, i przebudowa jego będzie kłopotliwa, ze względu na porę roku, jak i samą konstrukcję tego obiektu. Przekrój jest na cegłę, i żadna ceramika się nie zmieści bez frezowania, a ten że zabieg nie może zostać wykonany, bo komin jest zbyt słaby. Taka jest opinia kominiarza.

Wydaje się, że najlepszą opcją jest dostawienie nowego komina obok budynku. Tutaj też nie jest prosto, ponieważ kotłownia jest w piwnicy, i komin musi być osadzony po niżej powierzchni ziemi. To oczywiście da się zrobić, choć to już są kombinacje.

Kolejna sprawa, to dostarczenie spalin do komina. Od kotła musiały by iść rury stalowe, o długości ok. 2,5m. Przeniesienie kotła w inne miejsce raczej nie wchodzi w grę. Czy takie podłączenie ma prawo bytu?

Teraz sam komin. Kocioł wymaga co najmniej fi 130.  Jak wybudujemy większy, czyli fi 200, to stanie się coś złego? 

Jeszcze pytanko bardziej do budowlańców.  Jaki fundament do komina o wysokości 8m? Będzie na pewno dosyć szeroko, bo trzeba mieć dostęp do wyczystki. 

Nie wiem czy w dobrą stronę chcę iść, więc pytam Was o opinie.  Mój komin zdycha, a zima nadciąga. Nawet nie wiem, czy w takie pogody można coś takiego budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić coś  na lata, bo już się przekonałem, że tanio zawsze wychodzi drogo.  Po za tym ten komin jest trochę pokombinowany, więc i tak przyjdzie taki czas, że trzeba będzie go zostawić do wentylacji kotłowni co najwyżej. 

Ale dzięki za pomysł 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat można zamknąć. Skończyło się na wycięciu komina, włożeniu do środka wkładu ceramicznego, i zamurowaniu. Luka między wkładem a ścianami komina zasypana perlitem.

Czyli jeszcze inaczej niż sobie planowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.