Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie podłączyć termostat pokojowy Salus091FLRFV2?


dudu32
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez wacio1967,

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nie chce pracowac cały czas przy tej temperaturze ? Czy to termostat go obniża ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dudu32 napisał(a):

A czemu nie chce pracowac cały czas przy tej temperaturze ? Czy to termostat go obniża ?

Najzwyczajniej w świecie mieszkanie nagrzewa się przy niższej temperaturze zasilania grzejników stąd wyłączenie następuje wcześniej niż wygrzeje się kocioł . W zasadzie w obecnym momencie masz 3 możliwości bez przerabiania obwodu kotłowego .

1  wyłączyć termostat pokojowy w sterowniku kotła co poskutkuje przejściem kotła na pracę ciągła w zakresie ustawionej histerezy temperatur od minimalnej ( ustawienia serwisowe ) do temperatury zadanej + histereza kotła ( + praca w nadzorze > ustawienia nadzoru ) . Warunkiem są jednak termostaty na grzejnikach w przeciwnym razie może przegrzewać pomieszczenia . Kocioł będzie dochodził do zadanej z modulacją mocy i przechodził w podtrzymanie  po czym się wygasi i uruchomi dopiero gdy temperatura kotła spadnie do minimalnej ustawionej w serwisowych .

2 . Włączenie na stałe pompy ładującej CWU ( jeśli zasobnik CWU jest ładowany z obwodu kotłowego przed zaworem mieszającym ( pompy na pracę równoległą bez priorytetu CWU i opóźnienia ) . W tym przypadku pompa CWU będzie robiła za pompę kotłową i cały czas mieszała wodę w kotle .

3. Pozostawić wszystkie ustawienia jak są w tej chwili zmieniając jedynie w ustawieniach termostatu pokojowego opcję wyłącz palnik na wyłącz pompę . To spowoduje że kocioł dojdzie do zadanej po czym przejdzie w nadzór i wyłączy się i tak po przekroczeniu temperatury zadanej + histereza .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu. Próbowałem waszych rad. Ale jak ktoś wcześniej napisał, żeby kociol chodził na wyższych temperaturach niż 45 stopni i się nie pocił w środku potrzebna jest pompa kotłowa. Powiedziało mi to 2 hydraulików, że trzeba zrobić korektę instalacji. Jeden z fachowców powiedział mi, że piec pracując w ten sposób jak teraz po 3 latach może być po nim. Ogólnie wina instalatora, że tego nie zamontował. Także nic innego już chyba nie zdziałamy ale dzięki za pomoc koledzy 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mój problem po części rozwiązany bez ingerencji w instalacje. Żadnej pompy kotłowej nie zakładałem póki co. Termostat pokojowy po prostu odłączyłem i piec chodzi normalnie, osiąga temperatury zadane i wyłącza się według histerezy. Ale do rzeczy, od ok 2 tygodni piec ma ustawiona temperaturę 75 stopni i histereze 10. Chcę, żeby się wysuszył w środku bo ściany dalej są mokre, szkliste. Powrót jest goracy. Co mam zrobić by piec w środku był zdrowy, suchy ? Płomieniówki są już ok, zostały tylko ściany boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 21.11.2022 o 20:33, dudu32 napisał(a):

Udało mi się to podłączyć, wszystko jest chyba ok. Ustawiłem na panelu pogodowym program na każdy dzień tygodnia. Tylko pytanie czy ja musze coś na piecu zmienić/zapisać? 

Jest taka pozycja na mieszaczu " termostat pokojowy mieszacza 1" i tam jest obniżenie temperatury zadanej przy rozwartych stykach termostatu. O co tu chodzi bo mam tam wartość 0 ? 

Udało się panu podłączyć do jakiego pin włączył Pan no a do którego com ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.