Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podłączenie zasobnika do kotła Termet


piobor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono instalatorów.

Proszę o podpowiedź jak powinien być podłączony zasobnik do kotła, bo instrukcja zasobnika mówi co innego niż kotła.

Mam problem bo podczas grzania zasobnika występuje duży hałas podobny do powietrza w obiegu. Nie da się go odpowietrzyć a w obiegu C.O. jest cicho.

Kocioł to Termet Ecocondens Gold Plus. Kocioł na piętrze a zasobnik wiszący na parterze. Układ instalacji dokładnie tak jak na rysunkach. Który schemat byłby najbardziej  optymalny, tzn. dał by się odpowietrzyć i ciepło z zasobnika nie uciekało by na obieg C.O. Pod spodem skan z instrukcji i moje warianty"

1375620602_instrukcjepodcze.jpg.738f1f283206230f1d02599b28f32191.jpg

443309026_rys.1aktualne.jpg.854d0b5ab87e5f6daf1c5c6904ceef40.jpg

 

297634432_rys.2wariant1.jpg.a8d44f3b1383171d8e89266dabde86f0.jpg

 

 

942064543_rys.3wariant2.jpg.2dc13425c777f44f779be70dbae877ea.jpg

 

974894060_rys.4wariant3.jpg.3f943182edb0ac98090f0e1caa1f56ce.jpg

rys. 3  wariant2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie podłączone jak na rys.1 ale występuje głośna praca pompy, tak jakby w obiegu krążyło powietrze. Na zasilaniu (lewa strona) jest w piecu zawór trójdrogowy. Na powrocie jest pompa z odpowietrznikiem. Wydaje się że zaworu zwrotnego chyba nie potrzeba bo zawór trójdrogowy powinien być normalnie dla tego obiegu zamknięty. Tak myślę że to jest przyczyną braku odpowietrzania układu I może dlatego Termet zaleca odwrotne podłączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie może być odpowietrznika podłączonego wg układu 2, jest na ssaniu pompy i może  powietrze zaciągać.

Czy bojler podłączyć z zasilaniem od góry czy od dołu decyduje producent bojlera - oznaczenia kolorami na obudowie i  opis w DTR-ce bojlera.

Moim zdaniem schemat z rys 1 i ew odpowietrznik na zasilaniu przed bojlerem, dodatkowo można trochę zmniejszyć moc pompy podczas grzania CWU.

PS

Jakie rury są od kotła do tego bojlera (średnice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Zmniejszyłem wydatek pompy do max 60 w trybie cwu i teraz kocioł grzeje zasobnik cichutko i wystarczająco szybko. Do tego chyba przy mniejszej mocy. Szkoda że Termet nie ma takich fachowców na pierwsze uruchomienie 😞, może źle trafiłem. Pozdrawiam i uważam temat za zakończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.