Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik RK-2006SPGM termostat pokojowy


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam piec na pellet firmy Woźny, ze sterownikiem RK-2006SPGM oraz regulator pokojowy  RT-208GT z transmisją danych. Problem jest taki, że kiedy regulator uzyskuje temp zadana, piec nie przechodzi w tryb 'czuwania', cały czas pracuje pompa c.o oraz rośnie temp w domu. Regulator podłączony jest do sterownika poprzez złącze RS485. Pompa c.o ustawiona na prace z termostatem. 

Dziękuje za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że wszystko jest prawidłowo podłączone ? W RS485 ważne jest podłączenie przewodu, a do a, b do b.

No i szybkość transmisji danych, port i ilość bitów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to fizyczne podłączenie jest prawidłowe. Wygląda na to że sterownik pozwala na odczyt, ale nie na zmianę parametrów. Czyli regulator pokojowy może wszystko widzieć, ale nie może nic zrobić. Sprawdź w ustawieniach sterownika, czy przypadkiem nie ma włączonego jakiegoś zabezpieczenia tupu "odczyt", lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zmienić każdy parametr sterownika oprócz zmiany temperatury. Regulator mam podłączony pod złącze Rs485 ponieważ posiada także wbudowany czujnik temperatury. Na listwie sterownika mamy także osobne wejście dla czujnika temp pokojowej, które aktualnie jest zwarte (ustawienie serwisowe) czy w takiej sytuacji dalej pozostawiamy to wejście zwarte ? 

 

20221107_191529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lucek26 napisał(a):

. Pompa c.o ustawiona na prace z termostatem. 

Dziękuje za podpowiedzi. 

A masz w sterowniku możliwość wyboru termostatu z jakim sterownik kotła ma współpracować ?

Jeśli nie ma takiego wyboru to spróbuj usunąć zworkę i zobaczysz jak się zachowa kocioł .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale zworkę chyba trzeba usunąć. Ja w kotle gazowym musiałem usunąć, aby kocioł mógł się wyłączyć jak nie było zapotrzebowania na ciepło. Zworka powodowała ciągłą pracę kotła. Większość sterowników ma podobną zasadę działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuje za pomoc, zworka została usunięta i piec chodzi tak jak powinien. Regulacja temperatury pokojowej działa poprawnie. Funkcja okresowego załączenie pompy powinna być włączona  ? Jakie są wasze porady bądź zalecenia ? Docelowo ustawiony był czas 2 min, zmieniłem na 30 ponieważ strasznie szybko wychładza piec  podczas czuwania. Można wyłączyć załączanie okresowe całkowicie albo ustawić na 60 min  ? 

20221206_210022.jpg

Edytowane przez Lucek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.