Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Haier SUPER AQUA 8 kw


bwlcer2222

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa sama w sobie nie jest zła i dobrze sobie radzi wbrew opiniom ludzi którzy nie mieli ale lepiej wiedzą ja ją miałem i super działała  a bojler ze zdjęcia też niczego sobie bo wg mnie nie ma potrzeby grzać 300 litrów skoro w domu 2 ludzi np lepiej mniejszy niż większy grzać , ja miałem 300 litrów potem 140 litrów oba dwupłaszczowe a teraz z wężownicami dwoma 200 litrowy i ten jest wg mnie najlepszy choć przyznać muszę że ten 300 litrowy dwupłaszcz był w stanie szybciej zagrzać wodę do docelowej temperatury wszak płaszcz sam w sobie miał 76 litrów i wloty 5/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta pc radziła sobie w mrozach? Bo chyba tu głównie uwagi do szybkiej utraty mocy są. Kilka osób ma na tym forum te pompy, ale to w większości tegoroczne instalacje, które z zimą się jeszcze nie spotkały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor chyba jednak chodzi o monobloka , super aqua są nazywane te haiery tak zwane nowe z tego tylko jedynego powodu że mają odwrotnie założoną pompę obiegową i wyjścia jest na dole czyli odwrotnie do starszej wersji .

17 minut temu, Patrol napisał(a):

A jak ta pc radziła sobie w mrozach? Bo chyba tu głównie uwagi do szybkiej utraty mocy są. Kilka osób ma na tym forum te pompy, ale to w większości tegoroczne instalacje, które z zimą się jeszcze nie spotkały.

Ale są też inni użytkownicy którzy je mają dłużej i twierdzą że przy minus 20 nic nie robili a ona dalej grzała pewnie prądu papła więcej ale to jak każda pompa . kolega zakładał niedawno komuś do grzejników Polską pompę Silesia thermotec jak dobrze pamiętam i twierdził że te małe bydle omało co kawy by nie zaparzyło ok 75 stopni na luzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie pracuje taka od 15.09.22 wpięta bezpośrednio w instalacje CO.

Mam instalację grzejnikową ( 10mb grzejników panelowych 60 cm wysokich + 2 drabinki w łazienkach)

W słoneczne dni CWU obsługują kolektory, w razie braku słońca pompa. Dom piętrowy słabo ocieplony, pompa pracuje od termostatu pokojowego (nie ma krzywej grzewczej). W ciepłym pażdzierniku temp.wylotowa pompy 33*C teraz 35*C. Od 15.09 zużyłem 390kwh (mam podlicznik).Pompa jest biwalentnym żródłem ciepła. Na duże mrozy - pellet

Puki co jestem zadowolony. Rok temu w tym samym okresie spaliłem prawie 0,5t pelletu

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.