Skocz do zawarto艣ci
IGNOROWANY

Szybka rada na instalacje termostatu

calina01
 Udost臋pnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako amator hydraulik 馃檪聽instaluj臋 u mnie w domku par臋 termostat贸w na kaloryfery,

wi臋kszo艣膰 nie sprawia mi problemu, jednak jeden kaloryfer po zdj臋ciu kapsla posiada zaw贸r na kt贸ry nie mog臋 zainstalowa膰 termostatu.

Prosz臋 o rad臋 co nale偶y zrobi膰 aby zainstalowa膰 termostat w takim przypadku ( jakie艣 ko艅c贸wki, przej艣ci贸wki itp ?)

Poni偶ej zdj臋cie zaworu bez kapsla :)

Resized_20220913_153236.jpeg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Do takiego zaworu nie zainstalujezsz termostatu. Tu trzeba go wymieni膰 co oznacza potrzeb臋 spuszczenia ca艂ej lub cz臋艣ciowe spuszczenie wody.
S膮 te偶 magicy co to potrafi膮 wymieni膰 taki zaw贸r bez potrzeby spuszczenia wody, zamra偶aj膮c ja w rurze ciek艂ym azotem.

Edytowane przez Przemyslaw85
Odno艣nik do komentarza

@szakallodam ci 4 worki groszku jak na taki zaw贸r zwyk艂y stary, kr臋cony za艂o偶ysz g艂owic臋 termostatyczn膮.

Edytowane przez Przemyslaw85
Odno艣nik do komentarza

Umiesz czyta膰

20 godzin temu, szakallo napisa艂:

Najlepiej wymie艅 zaw贸r ca艂y na nowy

My艣lisz 偶e to problem odkr臋ci膰 zaw贸r od rury?

Przemys艂aw85 - jak chcesz to mog臋 za艂o偶y膰 zaw贸r termostatyczny sterowany elektrycznie z si艂ownikiem ale chyba nie o to ci chodzi艂o.

Odno艣nik do komentarza

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

艁adowanie
 Udost臋pnij

• Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

• Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.
  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

U偶ywaj膮c tej strony zgadzasz si臋 na Polityka prywatno艣ci.