Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chcę podzielić sterowanie podłogówką parter i poddasze osobno.


Blutacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim. Prosiłbym o wyjaśnienie mi zasady działania pewnego schematu. Chcę podzielić sterowanie podgłogówką (temperaturą) na każdą z kondygnacji osobno  (dwa sterowania).  W sklepie hydraulicznym powiedziano mi, że można to uzyskać za pomocą montażu sprzęgła. (Regulacje między pokojami chcę uzyskać poprzez regulację rotametrami.) Każda z kondygnacji (2) ma swój rozdzielacz.

Zaproponowano mi coś takiego:

-sprzęgło hydrauliczne z ociepleniem Keller kW40 25/65 GW 1''

-regulator salus control 091FLRF v2 bezprzewodowy x2

- pompa obiegowa IBO Magi 2  25-40/180 x2

Podpowiedzcie mi proszę. Załóżmy czujnik wyśle sygnał do  jednej z pompek, że temperatura jest uzyskana w kondygnacji więc się wyłączy. Domyślam się, że piec będzie chodził dalej żeby ogrzewać drugą kondygnacje. A co w przypadku kiedy i w drugiej kondygnacji temperatura zostanie uzyskana. Skąd kocioł gazowy będzie wiedział, że ma się wyłączyć i nie grzać wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ci zaproponowali to ON-OFF pomp obiegowych bez informacji o wyłączeniu kotła. Źródło ciepła w tym wypadku nie wie i nie ma informacji co i jakie masz sterowanie na instalacji bo i skąd ma wiedzieć. Musiałbyś mieś sterowanie dwoma obiegami podłączone do źródła ciepła. Podaj jaki masz kocioł ?. Są na rynku sterowniki proste i rozbudowane z prostych polecałbym ST-517. Masz sterowanie dwiema pompami, możesz podłączyć dwa sterowniki i dodatkowo jest styk beznapięciowy który podłączasz do kotła aby miał informację. Dodatkowo możesz podłączyć czujnik temperatury podłogi.

image.png.f5e2ddf907f1a75ddef530cd30a5add1.png

TU masz FILM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.