Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Agregat pompy ciepła w szklarni ?


aGdybyTak

Rekomendowane odpowiedzi

Agregat pompy ciepła w szklarni ? Wiem nietypowe pytanie ale czy istniej możliwość czy tez dobrym pomysłem było by zainstalować pompę ciepła w szklarni ? A dokładniej w małej połączonej z domem przybudówce ze szkła, gdzie latem temp. osiągają 50+ stopni a zimą temp. nie spada poniżej 15. Pytanie bardziej teoretyczne gdyż nie znam się na pompach ciepła, ale jeżeli pobierają one ciepo z otoczenia to jak na moje takie rozwiązanie byłoby w miarę sensowne i efektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie.
Temperatura w szklarni byłaby prawie taka sama (gdybam, większa o 0,05 *C) jak na zewnątrz szklarni.

Dlaczego. 
Ponieważ nie możemy tak małego pomieszczenia z pompą ciepła w środku, zamknąć. Musi być otwarty obieg powietrza. 

Na szybko przeszukałem zasoby internetu i nie znalazłem konkretnych danych, ale możemy przyjąć, że w ciągu 1 godziny wentylator pompy ciepła przepcha od 5 000 m3 do 10 000 m3 powietrza.

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wylot powietrza z PC bedzie na zewnatrz szklarni to jeszcze ok. Jesli zrobisz obieg zamkniety wewnetrzny to zysk zaden lub gorszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że sens jest znikomy chyba że w jakiś sposób udało by się zrobić przepływ z ciepłym powietrzem. W sumie taka głupia myśl ale pasywny kurirek co tli drewno w pomieszczeniu obok i wtedy górą by szło ciepłe powietrze a dołem wracało zimne ? Mówię tak tylko czysto hipotetycznie. Ewentualnie wykorzystać jeszcze kolektory słoneczne, które podobno są wydajniejsze i tańsze od paneli fotowoltaicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Kolego nie gdybaj , jak postawisz szklarnie o powierzchni 500 m kwadratowych to coś z tego będzie , a drewno to najlepiej spalić w kotle a ciepło na co  puścić . Gdyby to miało sens to wszyscy by pompy ciepła montowali w kotłowni a nie na zewnątrz i tlili by drewno w czymś tam .😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym czyli po prostu nikt nie spróbował i nie sprawdził czy ma to sens. A gdybać trzeba żeby wymyślić coś lepszego a nie tkwić w jednym miejscu, bo wiele rzeczy na pierwszy rzut oka wydawało się głupie a było całkiem przydatne i użyteczne. No ale nie ważne temat do zamknięcia....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo fizyki nie przeskoczysz. 

 

Są tutaj marzyciele generatorów jonowych, czy innych magnetycznych. Jednak ich wiara wynika z totalnych braków w fizyce.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, aGdybyTak napisał:

Yhym czyli po prostu nikt nie spróbował i nie sprawdził czy ma to sens.  ,,,

Po prostu, to nie ma żadnego sensu.
Rozejrzyj bacznie się po najbliższej okolicy, obserwuj to co zauważysz i wyciągaj prawidłowe wnioski.

By obserwacje nie były zbyt trudne polecam portal Edukator.pl
źródło:
https://www.edukator.pl/resources/page/mechaniczne-i-termodynamiczne-wlasciwosci-cial/7631 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.