Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawność schematów


Andrzej1977

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam możliwości bezpośredniego kontaktu.
Jedynie na ostatnich Targach w Kielcach ENEX-NOWA ENERGIA 2022, zamieniłem z nim kilka kurtuazyjnych słów.

Wyszukaj na YouTube portal KlimatyzacjaKatowice.pl, tam znany błazen Karol przeprowadził kilka ciekawych i pouczających wywiadów z Stanislawem Glodny, dotyczących pomp ciepła Panasonic. 

Firma AFRIZO posiada nieco modyfikowany uniwersalny bufor.

źródło:
https://afriso.pl/aktualnosci/2020-11-19-nowosc-w-ofercie-zbiornik-buforowy-abt-160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

Wracam do tego co chce autor dwa obiegi (chodzi o kaloryfery i chyba podlogowke) plus kociol peletowy.

Autor chce 2 obiegi bo ma dom podzielony na 2 mieszkania i wszędzie ma grzejniki  odrobinę podłogówki mam tylko w jednej  łazience 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzejnikach termostaty to zapewni zroznicowany komfort. Ta odrobina podlogowki wymusza drugi obieg z mieszaczem - niestety. Chyba ze mozna zrobic to na obiegu kaloryferow i sterowac petla silownikami lub RTL ale to jest do dokladnego sprawdzenia.

Bufor zabezpieczy przeplyw wody i zlad wody dla pompy, ponadto bedzie akumulatorem ciepla dla kotla peletowego a moze jeszcze pelnic inne zadania w przyszlosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PioBin napisał:

Dopytaj o szczegoly. Czy to wystepuje zawsze i czy jednak da sie zrobic tak aby czynnik  „nie zawracal” tylko byl kierowany do obiegu CO. ,,,

 

15 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Ja nie mam możliwości bezpośredniego kontaktu. ,,,


Czego to się nie robi dla miłych forumowiczów z forum Info-Ogrzewanie.
Poprosiłem pana Stanisława i on niezwłocznie nagrał dla forumowiczów prezentacje video, o tematyce "Kiedy stosujemy sprzęgło hydrauliczne w instalacji z pompą ciepła?" . 

ps.
Przekaz wyszedł trochę nienaturalnie, bo pan Stanisław ciągle spoglądał na krzątającą się w kuchni małżonkę, która przygotowywała pyszny niedzielny obiad. 

 

 

  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Czego to się nie robi dla miłych forumowiczów z forum Info-Ogrzewanie.

Dziekuje(my)!

Ja jednak dalej uwazam ze jestesmy w stanie tak zbilansowac instalacje poprzez hydraulike i automatyke aby polaczyc wszystkie mozliwosci i nie stracic sprawnosci, ba nawet ja podniesc poprzez rozsadne wystetowanie. 

To nie beda tanie zabawki a stopa zwrotu no coz… nie wiem.

Tego nie zrobia normalnie ogolnie dostepne sterowniki. Musi to rowniez wspierac PC poprzez mozliwosc zewnetrznego jej sterowania (najlepiej moca i/lub przeplywem i/lub temperatura). To jest do zrobienia. Tak uwazam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyski z posiadania 2 zrodla i mozliwosci wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PioBin napisał:

,,, Ja jednak dalej uwazam ze jestesmy w stanie tak zbilansowac instalacje poprzez hydraulike i automatyke . ,,,


Oczywiście, że takie możliwości są.

Mierzymy masowe natężenie przepływu wody przed wejściem do bufora i po wyjściu z bufora. 
Automatyka na podstawie masowego natężenia przepływu wody (dokładny przepływ i temperatura) wychwytuje różnice pomiędzy tymi dwoma pomiarami i wysterowuje przepływem wszystkich pomp po stronie wtórnej bufora. 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tutaj nie moze byc Masterem PC a instalacja dostosowywac do niej, ona (PC) ma nadazyc za zapotrzebowaniem ciepla przez budynek dlatego musi sie „sluchac” zewnetrznego sterownika.

Z pokrewnej branzy (moze Twojej) to zadanie: zadawanie przeplywu wentylacji nawiewnej - tu decydyje komfort, temperatura, nasze oczekiwania lub cokolwiek innego i jednoczesnie nadazanie wentylatora wyciagowego aby bilansowac przeplyw po drugiej stronie. Potrzebne sa pomiary przeplywow (temperature mozemy sobie podarować) w ten sposob uzyskujemy max sprawnosc rekuperacji i jednoczesnie bilansowanie cisnienia.

1 minutę temu, sambor napisał:

tylko jeszcze to zrealizujcie w praktyce!

Daj mi ten projekt… ale tanio nie bedzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu nie miałem pojęcia że to taki problem 

Widziałem mnostwo filmików z montażu pomp ciepła gdzie było zostawione stare źródło czyli kocioł czy kominek 

A tu rozmowa prawie jak o reaktorze, 🤯

Edytowane przez Andrzej1977
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie tylko montuj! Nasze rozwazania dla Ciebie i setek innych uzytkownikow nic nie wniosa.

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej1977 napisał:

Widziałem mnostwo filmików z montażu pomp ciepła gdzie było zostawione stare źródło

Ale nie masz pewności czy to naprawdę działało tak jak trzeba.

Chłopaki sobie piszą, gdyż tematów innych brak.

A tak naprawdę jest wiele innych bardziej istotnych problemów, niż te ich rozważania.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.