Skocz do zawartości
IGNOROWANY

WH-MDC05J3E5 vs Haier 8kw - pytanie


piotras1981

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Powoli planuję zbliża się moment wyboru pompy ciepła do nowobudowanego domu, wrzuciłem dane w popularny kalkulator i BAM! :

https://cieplo.app/wynik/127b6

(w zasadzie zgadza się to z wyliczeniami z projektu budowlanego)

Zacząłem rozglądać się za sprzętem a że kiedyś myślałem o Haierze 8kw to poszedł na 1 ogień ale przy -7 (dla 35st - podłogówka) ma wydajność 4,1kW (50%).... a przy wyższych temperaturach chyba będzie taktował - nie wiem jak dobry ma sterownik 😕

Tak więc na warsztat poszedł Panasonic 5kW który przy -7 ma ....nominalne 5kW (100%).

Ktoś może mi wyjaśnić skąd takie rozbieżności? Rozumiem, że sterownik, części itp ale cenowo jednostki są zbliżone (Haier minimalnie tańszy - źródło allegro) więc spodziewałbym się trochę mniejszego rozrzutu. A może coś mi umyka? 

Przy okazji, może ktoś podrzucić link do specki Panasa dla niższych temperatur niż -7? Jestem ciekaw nominalnej mocy przy -15/-20 i czy wraz z grzałką da ok 7kW

 

Co myślicie o moim wyborze? Preferuję monoblocka ze względu na ograniczone miejsce w kotłowni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic trzyma parametry ale zużywa wtedy więcej prądu.

Kiedyś pisałem o tym koledze coś takiego (a gdzie to wynalazłem to już nie pamiętam):

"tcap9kW przy -15C i zasilaniu 35C pobiera 3550W, dla porównania rotenso 10kW pobiera 2620 ale ma wtedy 6,43kW"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.