Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec c.o.


mamam

Rekomendowane odpowiedzi

Woda mogła się zagotować co najwyżej w kotle a nie w grzejnikach to po pierwsze. Jeżeli wywaliło wodę przez naczynie przelewowe trzeba uzupełnić zakładając że jest to instalacja typu otwartego, gdzieś na powrocie powinno być przyłącze z wodą do uzupełniania, na tych ,zdjęciach nie widać. Sama z siebie się nie zagotowała, trzeba nauczyć się w nim palić. Informacji o piecu brak więc trudno coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót z instalacji z tyłu na dole pieca, tam zrób zdjęcia. Czym palisz, węglem, drewnem , zdjęcia z przodu pieca.piec chyba zasypowy zwykły kopciuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno + węgiel 

Tak, zwykły kopciuch

Uśpię córkę i pójdę zrobić zdj 🙂

Jeszcze mam pytanie, oglądałam jakieś filmiki jak dolac wody i widziałam że oni mają na piecach bary. Ja nie widzę tego, tylko licznik z temp. 

Do jakiego stopnia mam dolac tej wody ? Na to mogę patrzeć? 🙂

 

received_508236240668515.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, 1mps napisał:

Powrót z instalacji z tyłu na dole pieca, tam zrób zdjęcia. Czym palisz, węglem, drewnem , zdjęcia z przodu pieca.piec chyba zasypowy zwykły kopciuch.

 

20220228_161536.jpg

49 minut temu, 1mps napisał:

Powrót z instalacji z tyłu na dole pieca, tam zrób zdjęcia. Czym palisz, węglem, drewnem , zdjęcia z przodu pieca.piec chyba zasypowy zwykły kopciuch.

 

20220228_161531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody możesz dolać do "oporu" tz aż przeleje się z naczynia przelewowego. Najpierw znajdź naczynie baniak, na strychu klatce, i gdzie tam jeszcze a następnie rurę przelewową. Dalej nie widać zaworu z zimną wodą połączony z instalacją co. Z tego co widzę to najlepszym rozwiązaniem byłby kontakt z właścicielem. Ten zawór z tyłu ma być w tej pozycji jak jest czyli otwarty bo to jak mniemam jest powrót z kaloryferów. Znajdź połączenie instalacji wodociągowej i c.o. może to być przy bojlerze.

A tak w ogóle przy zagotowaniu wody w kotle gdzie ja wywaliło, do kratki ściekowej, widziałeś to,. A może się zagotowała bo było już za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten? 

20220228_170518.jpg

Zadzwoniłam do właściciela 

 

To tak na szybko teraz zapytam jeszcze. Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego mam malutko CIEPŁEJ nie GORĄCEJ wody w kranie? Gorącej to chyba nigdy nie było, leci jedynie ciepła i jest jej z 10-15l (wiem gdy wlewam do wanny) zgłaszałam wlascielowi to mi zakręcił zawór żeby leciała woda najpierw na bojler, nie na grzejniki. Grzejniki były nadal gorące a woda nadal mało ciepła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.