Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie parametrów kotła Termet do mieszkania


Pielęgniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie na forum. Żyję okolicach Wałbrzycha w mieszkaniu parterowym w poniemieckim budynku nieocieplonym, wysokość mieszkania to 3,5. Pode mną są piwnice (2m wysokości, suche bez wilgoci), nade mną sąsiedzi. Kocioł dwufunkcyjny Termet EcoCondens 25, rury miedziane idące po ścianach, a nie w nich, bez otulin. regulator CR11011 w pomieszczeniu "Przed.2". Grzejniki Unique C22 (rozmieszczenie pomieszczeń i mocy grzejników na grafice podglądowej). Obecnie jest tylko regulator wewnętrzny, był też czujnik pogodowy ale zużycie gazu mimo ustawień krzywych wynosiło 14-16m3 dziennie.

 

Był pracownik co wykonał pierwsze uruchomienie (jeszcze w 2021). Ale sprawdził tylko szczelność, przyłożył urządzenie na magnes do kotła i to wszystko. Powiedział, że nie zna się na czujnikach, regulatorach itp. i nic nie ustawia. Pomijam pracownika i nie chcę wzywać innego.

 

Ustawiłem więc obecnie temperaturę max. zasilania na 45*C, temp. pokojowa ustawiona sztywno na 20,5*C, pokojowe głowice ustawione na 4 (max to 6), łazienka na 5, kuchnia i przedpokoje na 3,5.  Instalacja jest strasznie prosta bo to rura od kotła do grzejnika od grzejnika i koło się zamyka na kotle. Bez żadnych dodatkowych zaworów.

 

Zużycie gazu teraz to między 6-8m3. Nie wiem czy to dobry wynik na mieszkanie 80m2 przy obecnych temperaturach, na pewno lepszy niż 15m3 poprzednio. Grzejniki momentami wyją, a z tego co wiem pompa jest ustawiona na max. 

 

Jak dobrać ustawienia kotła do mojej sytuacji? Myślę, że i 8m3 to sporo... Nie wiem jakie dobrać ustawienie pompy, max temp. zasilania i w ogóle... Nie widzę na regulatorze temperatury powrotnej bo pokazuje się znak myślinka/minusa. Proszę o pomoc w doborze parametrów.

 

1264277664_mieszkaniegrzejniki.thumb.jpg.5f2af52b1d14108f75e2a7efe0a1e688.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nic nie zrobisz. To nie jest problem z kotłem tylko z mieszkaniem.  Albo podłogówka, albo obniżenie sufitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zapomniałem o pokoju P2 i P3 i przedpokoju "2".

Kuchnia, Przed.1, mają 4,20,

WC, P1, mają 3,50

P2, P3, Przed.2, mają 2,70

Na pewno da się coś zrobić bo sąsiedzi też na parterze, a mają np. 3 ściany zewnętrzne, mają tylko grzejniki, większe mieszkanie i mniejsze zużycie gazu (też kocioł 2f) bo na poziomie 5-6m3. Ale inny kocioł, rury w ścianach, parametrów nie podejrzę u nich 😕

Grzejniki mi wyją i muszę co chwilę podchodzić i poruszać głowicą aby przestało wyć na chwilę. Więc na pewno jest zbyt duża moc pompy... Nie wiem czy obniżać temperaturę zasilania, czy może przenieść regulator pokojowy w inne miejsce (mimo kabla - lub kupić inny), dać rury w otuliny, a może zmniejszyć pracę pompy, czy takotwanie jakoś inaczej ustawić... 

PS: Grzejniki są odpowietrzone, a do tego wszędzie mam zamontowane odpowietrzniki automatyczne. Ciśnienie wody w instalacji mam 1bar

A serwisant jak pisałem zupełnie nic nie ustawił. Chcę to wziąć w swoje ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.