Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Posiadam piec gazowy Junkers ZWE 24 - 2k działający od 9 lat jest to piec 2 funkcyjny

Do tej pory ogrzewał mieszkanie o powierzchni około 40m^2 i w tym mieszkaniu jest sterownik do regulacji temperatury itp

C.W.U była grzana też na tym piecu dzięki ogrzewaczowi przepływowemu.

 

A teraz moje pytanie do wszystkich miłych forumowiczów

Na tym samym piętrze mam mieszkanie też około 40m^2 które chcemy podłączyć pod ten sam piec tylko w planach mam zastosowanie ogrzewania podłogowego czy jest taka możliwość żeby ten sam piec ogrzewał wodę do ogrzewania podłogowego oraz jak rozwiązać kwestię temperatury w mieszkaniu jednym i drugim ?

 

Drugie pytanko czy do tego pieca można podłączyć bojler lub jakiś zbiornik na C.W.U jeśli tak to jak to najlepiej zrobić.

Proponujcie wszystko ale starajcie się zostawić na razie piec w instalacji

 

Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakieś porady

Marcin

Opublikowano

Moc kotła wystarczy w zupełności do ogrzewania 2 mieszkań o łącznej pow. 80 m2. Problem to cwu. Regulator kotła jest prawdopodobnie stałotemperaturowy ( co możesz doczytać w dokumentacji tech. kotła) i w drugim mieszkaniu nie będzie można założyć termometru (sterowania)pokojowego. Ale regulować temperaturą pomieszczeń będzie można przez głowice termostatyczne ( zresztą było by to najlepsze rozwiązanie dla obu mieszkań). Trochę za mało danych podajesz aby powiedzieć coś więcej o podłogówce (wielkość i sposób sterowania)z niedużym układem np w łazience nie powinno być problemów. Najwiekszy problem który cię czeka to dostawa cwu. Do kotła dwufunkcyjnego nie da się niestety podłączyć zasobnika cwu (przeróbki samego kotła we własnym zakresie nie polecam a przez serwis chyba będzie nieopłacalne). Wydajność cwu z kotła dwufunkcyjnego to od 9 do 14 l/min czyli max dwa punkty poboru wody, na siłę pewnie podłączycz jescze kolejne punkty ale w jednym czasie 2 osoby prysznica nie wezmą napewno. Czyli prawdopodobnie czeka cię wymiana kotła na jednofunkcyjny z zasobnikiem i cyrkulacją cwu , lub lista kolejkowa do prysznica. A jeżeli nowy kocioł to dobry instalator rozwiąże wszystkie problemy (mnie oczywiście łatwo się pisze bo ja tego nie finansuję)

Opublikowano

Ok czyli ogrzewanie podłogowe też raczej odpada bo jeśli regulator będzie w pierwszym mieszkaniu to podłoga pewnie nie zdąży się ogrzać wystarczająco by utrzymać temperaturę powiedzmy w łazience bo grzejniki aluminiowe pewnie szybciej nagrzeją pomieszczenia w związku z tym że będą miały wyższą temperaturę od płyty podłogowej.

 

A czy zastosowanie bojlera do c.w.u podłączonego pod obieg c.o. byłby dobrym rozwiązaniem i np ustawienie stałej temperatury wody w instalacji c.o (najważniejsze chyba będą koszty ogrzewania czy mogą być dużo większe od ogrzewania tak jak jest do tej pory czyli że piec włącza się kiedy spada temperatura w domu) plusem będzie możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego w łazience.

Powiem jeszcze jedno że piec należy do ciotki która raczej nie chętnie będzie chciała przeprowadzać jakie kolwiek zmiany a zakładanie nowego przyłącza nie wchodzi raczej w grę bo koszt nowego przyłącza, projekt itp będzie chyba dużo większy od zastosowania ogrzewania elektrycznego.

 

ps. dzięki za podpowiedź mak

 

Pozdrowienia od konstruktora

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.