Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt wymiany instalacji CO z modernizacją kotłowni


arsakes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wiosnę muszę wymienić instalację CO razem z piecem. Chcę założyć nowy piec MPM DS 18 Wood i zmodernizować całą kotłownie. Otrzymałem ofertę od instalatora. Chciałbym aby ktoś rzucił okiem na to. Czy kwota prawie 31 tyś bez pieca to dużo czy mało. Szczegóły poniżej.

Kotłownia oparta na buforze Galmet 1000l i zasobniku c.w.u. 300l z jedną wężownicą.
Sterownik Tech I3 Plus ma za zadanie sterować pompami obiegowymi, zaworem mieszającym 3 drogowym i czujnikami zasobnika i bufora.
 
W cenę materiałów do montażu kotłowni wliczone są wszystkie zawory wodne, zawory zwrotne, śrubunki, naczynie przeponowe c.w.u. wraz z grupą bezpieczeństwa, naczynie otwarte, oraz wszystkie potrzebne kształtki. 
Materiał do montażu kotłowni jak również rury i kształtki do instalacji c.o. do rozliczenia powykonawczo.
Do kompletnej robocizny wliczamy: demontaż instalacji, montaż instalacji i montaż kotłowni.
 
Piec i układ antykondensacyjny muszę kupić we własnym zakresie.
 
Szczegóły w załączniku.
 
 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ antykondensacyjny to takie coś do pieca 

https://mpm-kotly.pl/produkty/wyposazenie-dodatkowe/uklad-antykondensacyjny

Ale serio pytam spoko to znaczy dużo mało czy jest ok? Bo nie ukrywam że całość pewnie 40 tyś wyjdzie. Grzejniki zostają stare aluminiowe żeberkowe. Dodam że mieszkam na podkarpaciu bo wiadomo co region to cena inna.

Ewentualnie jakieś sugestie co można zmienić. Liczę na jakieś rady doświadczonych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To układ ochrony powrotu, a nie antykondensacyjny!

W sumie wycena wysoka, materiały możesz sprawdzić w necie , nawet z Vat23% i transportem taniej wyjdą ( oprócz rur, gdzie jest drogi transport)

Co to za pozycja - materiał do instalacji - masz przecież rury osobno, choć do z i kotła powinien być metal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał do instalacji kotłowni to właśnie chyba te rury stalowe, kolanka itp. Myślę, że chodziło mu o to że to wstępna wycena materiału (rur) a finalna cena będzie po montażu, bo nie wiadomo ile tego zużyje. A z tymi materiałami masz rację nie zauważyłem tego że to już z vatem na 8% a nawet niższe ceny są z normalnym vatem 23%.

Mam jeszcze pytanie o technologie. Bo tutaj chyba będzie na rurach PP zgrzewanych. Czy to dobry pomysł czy lepiej na zaciskanych kitek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.