Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła SPRSUN Panasonic 9,5 kW A+++ CGK-030v2, 1-fazowa


maniolo12

Rekomendowane odpowiedzi

A to nowy czy modernizowany dom? Bo jeśli modernizowany i wymieniasz źródło na paliwo stałe na pompę ciepła to koszty inwestycyjne możesz obniżyć programem Czyste Powietrze i ulgą termomodernizacyjną. Jeśli nowy, to w tym roku zostanie uruchomiony program Moje Ciepło, który też pomoże obniżyć koszty inwestycyjne. Zachęcam Cię do zapoznania się z naszymi produktami. W razie pytań, chętnie odpowiem. Jeśli potrzebujesz link, to mogę podesłać na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pompy wiessmann mają tak drastycznie wyższe ceny w porównaniu do pomp np. Panasonica?

22 minuty temu, KonsultantViessmann napisał:

Zachęcam Cię do zapoznania się z naszymi produktami.

 

MIało być Viessmann. Ale się pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można zapytać dlaczego pompy panasonic mają tak drastyczne ceny w porównaniu  do pomp sprsun ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia że skoro ktoś coś oferuje to może przedstawić różnice w jakości wykonania, materiałów i innych kosztów. A nie tylko kupujcie moje bo jest lepsze. Oferujesz coś. Pokaz czym się różni. Może więcej skorzysta z tej wiedzy i faktycznie kupi drozsza

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tej pompie pisane na tym forum sprężarkę ma panasonic elektronika nie zawodna  włoski carel .Mi osobiście nie pasowało w tej pompie czynnik R 410 brak pompy cyrkulacyjnej trzeba ją dokupić i montować w kotłowni może to akurat zaleta nie pasował mi też wymiennik płytowy .Może poczytaj jeszcze o SUN Hartman albo Galmet prima tam maja co 2 kW moce najlepsze cop ma 8 kW jest też dobra sieć na całą Polskę instalatorów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania że takie pompy jak monobloki  spr sun , sun hartman ,haier  i inne chinole łączą podobne budowy i parametry, pewnie   każda z nich jednak minimalnie się czymś różni ale ogólny wynik końcowy  jest podobny .Ostatnio nawet w TV krąży reklama że haier to nr 1 na świecie .

12 minut temu, shogunzlasa napisał:

SUN Hartman to jest DOKŁADNIE ten chińczyk.

Niby tak ale przedstawiciel hartmana twierdzi że coś tam poprawiają w Polsce bo pompy te po sprawdzeniu odbiegały od wartości parametrów widniejących na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcus312 napisał:

Niby tak ale przedstawiciel hartmana twierdzi że coś tam poprawiają w Polsce bo pompy te po sprawdzeniu odbiegały od wartości parametrów widniejących na papierze.

Witam

Hm.... czyżby dotarlo że w Polsce czasami jest troszkę chłodniej? 🤭

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylenHartman sprowadza te pompy z chin do Polski i coś tam ulepszają  co z nimi robią tego nie wiem ale dają gwarancje 10 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.01.2022 o 08:28, maniolo12 napisał:

Witam co sądzicie o takiej pompie ?

Warto się nią zainteresować ?

pompa ciepla sprsun

Witam. 

Mam tą pompę od września 2021. Montowałem sam do tego bufor 300l dom 140m2 średnio ocieplony z rekuperatorem własnej konstrukcji . Do końca stycznia 2022 pompa zużyła 2900 kwh energii elektrycznej. W domu 22-23 st C  zużycie cwu to 100-200l 50stC. Wcześniej spalałem 3300kg peletu. Pompa bardzo fajna ale brak porządnej instrukcji obsługi a raczej opisu funkcji w aplikacji czy na panelu. Ja doszedłem do tego sam zajęło mi to 4 miesiące ale ja lubię poprawiać fabrykę, tzn nie każdy musi wiedzieć jak to działa . w grudniu przy -15stC na zewnątrz pompa nie osiągnęła pełnej mocy, czyli jej granica możliwości w moim domu to ok -20stC przy grzejnikach purmo przewymiarowanych 🙂  w czasie pierwszej modernizacji ogrzewania dla -15 na dworze w domu na grzejniki idzie 46stC , myślę że grzałki nigdy nie bedą potrzebne mam 3kw i 1,5kw . Za pompę zapłaciłem 11,5k pln w sunday energy. Przed zakupem brałem pod uwagę haier 7,8kw ale ona nie ma pogodówki. Generalnie mogę polecić. w kwestii gwarancji i przeglądów to wychodzi to tak ,że  potrzeba 2 przeglądów na rok żeby mieć gwarancję nawet jeśli daliby na 10 lat (hartman sun podobno daje) to tyle samo kosztuje nowa pompa. Sprężarka do tej pompy na aliexpress kosztuje 500$ , reszta to części firmy Carel (płyta główna). Jedyna moja modyfikacja to odsunięcie czujnika temp. zew. 15 cm od parownika bo mocno głupiało sterowanie pogodowe w czasie defrostów kiedy z -3 robiło się +30 pompa wyłączała się (poprawianie fabryki 🙂 ). Teraz nie ma tego problemu. Za tą cenę nic lepszego nie ma. Mogła by mieć mniejszą moc ale dla mnie jeśli nie zużyje więcej niż 5mwh na sezon to będzie  ok. Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.