Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piec vitodens-100, prosba o pomoc, Bardzo wysokie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam

Bardzo prosze forumowiczow o pomoc w kwestia wysokiego spalania gazu w moim piecu Vitodens 100, jestem nowicjuszem zbudowalem nowy dom 240m uzytkowej powierzchni i mam pierwszy raz piec na gaz ( wczesniej z eko groszekiem mialem jedynie doczynienia. )

Problem polega na tym iz pod koniec grudnia juz drugi raz tankowalem 3000l, pierwszy raz bylo to 10 pazdziernika piec chodzil od 15 pazdziernika do 26 grudnia zuzyl 3000l gazu. ( dom jest w czasie budowy poddasze do 10 listopada nie bylo zamkniete jeszcze przez pierwszy miesiac. ) Wychodzilo 39,5l na dobe, instalator powiedzial ze to normalne ze wygrzewanie anhdydowej podlogi ( min np 5 dni chodzilo na 50c ) juz z zamknietym poddaszem. Z moich informacji wynika iz nieocieplony budynek z porothermy przy temperaturach rzedu 10 stopni jakie byly w listopadzie powinnien zuzywac 12-15l na dobe. Tam nikt nie mieszka wiec temperatura na piecu 25 stopni byla ciagle  po wygrzaniu w pazdzierniku podlogi. Przyjmujac nawet 20l co uwazam za bardzo duzo? ( a moze nie w tym stanie budynku?! ) skad spalanie na poziomie prawie 40l doba? mrozy jako takie byly w polowie grudnia.

Uwierzylem w to dosc skomplikowane tlumaczenie i zuzycie tak duzej ilosci zatankowalem gaz ponownie 4 stycznia i do 14 stycznia czyli wczoraj poszlo 15% juz zbiornika 3000l a wiec 450l co dziennie daje 45litrow ???!!??? przy ustawieniu pieca na 20 stopni czyli minimum absolutnym jakie daja ustawienia vitodens 100.

Prosze o pomoc dlaczego takie zuzycie gazu, budynek poza dociepleniem jest calkowicie szczelny okna wysokiej klasy drutexa, brama wisniowski, ogrzewanie podlogowe na calym domu. Jakie powinno byc zuzycie gazu mniej wiecej +/-? 15l? 20l? na dobe?

Czy przypadkiem nie jest to wina NIESZCZELNEJ instalacji zbiornika na zewnatrz? jak to zbadac?

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Maciek

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Opublikowano

Niestety temat trudny. Zakładając, że nie ma nieszczelności i cały gaz jest spalany w kotle tzn że jest zamieniany na energię cieplną, która rurami jest transportowana do budynku. Zatem trzeba by szukać gdzie to ciepło ginie w budynku.
Od 15.10 do 26.12 to 73 dni czyli jakieś 1752h to aby spalić 3000l to kocioł musiałby spalać jakieś 1,7 kg/h co odpowiada 23-24kW mocy, czyli tak jakby kocioł szedł przez cały ten czas pełną mocą.... jak by instalacja nie odbierała tej energii to kocioł uległby zniszczeniu (zakładając, że zabezpieczenia, by nie zadziałały)
Z drugiej strony jeśli to jest nowy dom, w którym grzanie wystartowało dopiero na przełomie października i listopada to mamy mokre i wychłodzone mury więc zużycie może być dużo większe niż normalne.
Trzeba zerknąć na kotle z jaką mocż pracuje. Jeśli rzeczywiście tak wysoką to szukamy kto zużył wyprodukowane ciepło, Jeżeli pracuje niską mocą, albo wręcz się regularnie wyłącza to szukałbym jednak nieszczelności instalacji.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.