Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe na 3 kondygnacjach


BruceBanner

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Proszę o poradę, wykonuję instalację ogrzewania podłogowego.

Dom 3 kondygnacje ok 150m

100% ogrzewanie podłogowe

źródło ciepła: pompa ciepła z buforem 

Zasilanie rozdzielaczy pex32 (łącznie ok 25metrow bierzacych zasilanie plus powrót 

Pętle w rozdzielaczach 6,6,4 do 100 mb rurka pert 16 anhydrytowe posadzki

Pytanie do fachowca: czy istnieje konieczność montażu grupy pompowej(czy jedna wystarczy?)  Najdalej oddalony rozdzielacz będzie oddalony 7 m i ok 5 m wyżej niż zbiornik 2w1 cwu/bufor. 

Obawiam się że nie będzie dobrej kontroli nad parametrem na wszystkich poziomach a z drugiej strony nie chciałbym klienta naciągnąć na koszta. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 21:11, BruceBanner napisał:

Obawiam się że nie będzie dobrej kontroli nad parametrem na wszystkich poziomach a z drugiej strony nie chciałbym klienta naciągnąć na koszta. 

Jak się obawiasz to nie rób, napsujesz materiału i nerwów klientowi.

Jak zawsze na tym forum tłumaczę - to się liczy , a jak nie wiesz jak to zostaw tą robotę i zajmij się sprzedażą na zieleniaku lub graniem na katarynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

O cholera. Moje życie w tym momencie się podzieliło na marne wydarzenia sprzed Twojej odpowiedzi, a wydarzenia które zasugerowałeś. Mam nadzieję że troszkę lepiej się już czujesz po tym wysrywie.

A tak serio. Pomożesz przy tym liczeniu? 

czy może jedziemy standardowe forumowe obrażanko? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BruceBanner napisał:

jedziemy standardowe forumowe obrażanko? 

Masz zrobić instalację dla klienta, który jakoś Cię wybrał i będzie Ci płacił swoje pieniądze i... pytasz się na forum internetowym jak to zrobić.

Przecież to jest niepoważne.

10 minut temu, BruceBanner napisał:

Pomożesz przy tym liczeniu? 

W sumie to może poproś tego swojego klienta - może pomoże. A potem podzielicie się kasą.

No na prawdę, nie chciałbym trafić na takiego wykonawcę. W jakiejkolwiek dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz85 napisał:

Masz zrobić instalację dla klienta, który jakoś Cię wybrał i będzie Ci płacił swoje pieniądze i... pytasz się na forum internetowym jak to zrobić.

Przecież to jest niepoważne.

W sumie to może poproś tego swojego klienta - może pomoże. A potem podzielicie się kasą.

No na prawdę, nie chciałbym trafić na takiego wykonawcę. W jakiejkolwiek dziedzinie.

30 minut temu, sambor napisał:

Jak się obawiasz to nie rób, napsujesz materiału i nerwów klientowi.

Jak zawsze na tym forum tłumaczę - to się liczy , a jak nie wiesz jak to zostaw tą robotę i zajmij się sprzedażą na zieleniaku lub graniem na katarynce.

O cholera. Moje życie w tym momencie się podzieliło na marne wydarzenia sprzed Twojej odpowiedzi, a wydarzenia które zasugerowałeś. Mam nadzieję że troszkę lepiej się już czujesz po tym wysrywie.

A tak serio. Pomożesz przy tym liczeniu? 

czy może jedziemy standardowe forumowe obrażanko? 

Cześć Łukasz, 

też pomogłeś jak umiałeś widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, BruceBanner napisał:

A tak serio. Pomożesz przy tym liczeniu? 

czy może jedziemy standardowe forumowe obrażanko? 

Dlaczego mam ci pomagać, ot tak, przecież mnie od razu obraziłeś?

57 minut temu, BruceBanner napisał:

Mam nadzieję że troszkę lepiej się już czujesz po tym wysrywie.

I po takim tekście na pewno będę leciał do pomocy.

A mój post, może był złośliwy, ale jako wykonawca i jednocześnie osoba szukająca pomocy powinieneś trochę lepiej sformułować odpowiedź - tu na pewno byłyby osoby mogące ci pomóc, ale pokazałeś się z najlepszej strony zawodowej i osobistej, więc wątpię czy coś z tego będzie.

Ale powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.