Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolanka pcv nastawne kulowe


Tuteks

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz 90 i 45 są dostępne też inne kąty: 15, 22,5, 30, 67,5 plus ich wzajemne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem taki ze mam tylko jeden skręt do wykonywania i musi być to już polaczenie pod syfon. I te dostępne katy mi nie pasują brodzik nie jest w odpowiednim miejscu wtedy. 

Dostałem odpowiedź od sprzedawcy tych kolanek, ze nie jest zalecane zalewanie ich w betonie.

 

syfon.jpg

Edytowane przez Tuteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli dasz odpływ brodzika w oddalonym narożniku, to zmieścisz się ze spadkiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz aby brodzik miał odpływ w rogu?

Chciałbym mieć brodzik posadzony bezpośrednio na posadzce aby jak najmniej wystawał ponad płytki, wiec jego syfon musi pójść w posadzkę, nie wiem czy wyrobię się ze spadkiem, musiałbym przedłużyć rurę odpływową około 60-70cm, obecnie jej średnica jest na głębokości 6,5cm pod posadzką.

brodzik.jpg

PXL_20211214_103144910.jpg

Edytowane przez Tuteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można rozkuć jeszcze podejście, bo widać, że wychodzi z dość sporym spadkiem. KIlka cm można uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz pokusić się na odpływ liniowy w podłodze, lub przy podłodze w ścianie i płaską podłogę bez brodzika.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować, więc dopiszę że niedawno zrobiłem u siebie remonty 3 łazienek i wszędzie zostały zamontowane odpływy liniowe, jeden w podłodze a dwa ścienne. Płytki ułożone w strefie prysznica z małym spadem i żona nie chce słyszeć o innych możliwościach w prysznicu. Stajesz na ciepłej podłodze, nie ma ryzyka potykania sie o jakieś krawędzie i utrzymanie w czystości odstojnika jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdyby to był mój dom z pewnością byłby to odpływ liniowy, a to stara kamienica której nie znam ani głębokości stropów, ani jak lecą rury hydrauliczne w tej posadzce a lecą bo widzę że wchodzą w podłogę, więc nie za bardzo chcę dodatkowych kłopotów. A o brodziku myślę z konglomeratu o wysokości 30mm postawionym na betonie np Radaway Kentos A 80x80cm on ma odpływ w rogu skoro nie zmieszczę takiego który ma odpływ na skraju. Dochodząc do niego płytką spowoduje że będzie wystawać tylko 1,5cm a to już nieźle.

 

Kyntos-A-bialy-bialy-Certyfikat-1024x758.jpg

Edytowane przez Tuteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamontuj ten kulowy i daj jakąś warstwę elastyczną typu gąbka lub może lepiej kauczuk, żeby beton nie napierał bezpośrednio na to kolanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku idealne rozwiązanie to też konglomerat Radeway tylko Kyntos C ......wydaje mi się , że obyłoby się bez tego kolana ,to po pierwsze, po drugie przy kwadratowym lub prostokątnym brodziku odpada rzeźbienie gresu na półokrągło , żeby dojechać z płytką do brodzika.

Przed świętami montowałem właśnie Kyntosa C 90x90 z dedykowanym syfonem HS1 w bloku w Holandii  

W instrukcji montażu brodzika masz wyraźnie pokazane , że syfon nie może być zalany betonem gdyż jest dociągany do brodzika przez trzy śruby ....czyli najprościej zrobić szalunek na syfon i rurę resztę zalać i wyrównać do poziomu

received_462484661890149.jpeg

received_959302324696122.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiony wyżej brodzik montuje się na gotowej posadzce i nie trzeba wtedy rzeźbić gresu na półokrągło.

Syfon zostawia się luźno na przegubie z np. 2 kolanek aby można było go dokręcić do brodzika. 

Wcześniej należy oczywiście przeprowadzić próbne spasowanie i test szczelności odpływu.

Jeśli ktoś chce brodzik na równo z posadzką to kupuję odpowiedni do takiego montażu.

 

 

 

Edytowane przez Emilien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi w instrukcji gdzie jest napisane , że montuje si na płytkach ??

47 minut temu, Emilien napisał:

Przedstawiony wyżej brodzik montuje się na gotowej posadzce i nie trzeba wtedy rzeźbić gresu na półokrągło

Masz rację ...na gotowej wypoziomowanej posadzce betonowej .....montaż na płytkach to tylko strata pieniędzy i materiału

 

56 minut temu, Emilien napisał:

Syfon zostawia się luźno na przegubie z np. 2 kolanek aby można było go dokręcić do brodzika

Kolega ma problem z jednym a Ty proponujesz mu dwa 

57 minut temu, Emilien napisał:

Jeśli ktoś chce brodzik na równo z posadzką to kupuję odpowiedni do takiego montażu

Pokaż mi taki brodzik bo sam jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kriss12 napisał:

Pokaż mi w instrukcji gdzie jest napisane , że montuje si na płytkach ??

Ostatni rysunek w instrukcji pokazuje uszczelnienie na około wystającego brodzika ponad powierzchnię.

47 minut temu, Kriss12 napisał:

Kolega ma problem z jednym a Ty proponujesz mu dwa 

Tak kolega ma problem bo się tym nie zajmuję. Widzisz tam problem? pewnie nie.

 

47 minut temu, Kriss12 napisał:

Pokaż mi taki brodzik bo sam jestem ciekaw

Obecnie  nie są zbyt popularne. Z dostępnych na szybko łatwo je poznać bo mają nóżki do regulacji na których stoją.

Jeśli ktoś chce brodzik na równo z posadzką to robi odpływ liniowy i jest po temacie. 

Każdy oczywiście może robić jak uważa....byle nie rzeźbić 😉

ps. Tu podaję jak wygląda instrukcja brodzika który można montować na różne sposoby również na równo z płytkami. Wszystko jasno i czytelnie pokazane. 

https://www.sanswiss.com/files/mounting-instructions/LIVADA_(19715)-4.pdf

Sorry za offtopa

 

 

Edytowane przez Emilien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Emilien napisał:

Ostatni rysunek w instrukcji pokazuje uszczelnienie na około wystającego brodzika ponad powierzchnię

Ten co ja montowałem też wystaje ponad powierzchnię......jakieś 1,2 cm ale wystaje 😉

21 minut temu, Emilien napisał:

Jeśli ktoś chce brodzik na równo z posadzką to robi odpływ liniowy i jest po temacie

Za płytko na liniowy ...... no chyba ,że się podkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kriss12 napisał:

Za płytko na liniowy ...... no chyba ,że się podkuje

No obecnie na zdjęciu tak to  wygląda.

Natomiast widać że rura idzie w posadzkę z dużym spadkiem więc najlepiej

odkuć jej więcej zapewne do następnego połączenia i dać nową zmniejszając spadek 

i dzięki temu pewnie zmieści syfon pod brodzikiem. Najniższe syfony są około 4cm (odpływy linowe także)

Taka porada zresztą już była wcześniej, raczej nic więcej w tej konfiguracji się nie wymyśli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jeszcze pomiary bo jednak wydaje mi się że brodzik 80x80 to męczarnia dla większej osoby schylenie się w nim będzie powodował walenie głową albo tyłkiem w kabinę prysznica. Rozrysowałem sobie trzy brodziki na posadzce 80x80 półokrągły, 90x90 pięciokątny oraz 90x90 półokrągły i chyba jednak zdecyduje się na brodzik 90x90 pięciokątny bo nie wchodzi tak jak półokrągły w głąb łazienki a będzie już wygodny, co prawda po prawej zostanie mi tylko 2 cm luzu od pralki więc o umyciu kabiny mogę zapomnieć ale coś za coś. To jest bardzo mała łazienka 1,60x2m więc walka jest o każdy centymetr więc brodzik prostokątny 90x90 za bardzo będzie mi wchodził w łazienkę.

A brodzik wybrałem Sanplast 90x90 z konglomeratu wysokość 3cm:

https://sanplast.pl/brodziki/brodzik-pieciokatny-bpk-m-space#140=1838&142=199&145=8562

On ma odpływ w rogu więc podkuje około 50cm i przedłużę to rurę odpływową, mam nadzieje że jakoś dam radę.

Natomiast kabina będzie dwudrzwiowa otwierana do środka i na zewnątrz - to chyba najoptymalniejszy wybór:

https://www.radaway.pl/kategoria/nes-ptd/

A tak wyglądają rozrysowane brodziki, po prawej brodzika jest pralka 60x45, a na wprost brodzików też narysowana szafka pod umywalką 46x60cm, po lewej brodzika okolo 20cm jest do obudowy geberitu i kibla:

 

PXL_20211228_164113811.jpg

Edytowane przez Tuteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doceniłem zasłonki zamiast kabiny. Nie ma może takiej estetyki co ładna kabina, ale ładna kabina jest ładna tylko przez krótki okres. Trzeba sporo dbania żeby była cały czas jak nowa. Zasłonka ląduje w pralce co jakiś czas i nie uderzam się w nią podczas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie odpływu możesz zamontować brodzik i innym umiejscowieniem odpływu 

choć zaznaczam że nie musi być łatwiej 

 

https://kaczucha.pl/pl/p/Brodzik-pieciokatny-konglomeratowy-90x90-granit-SanSwiss-Marblemate-bialy-WM56360900154/786

 

sanswiss-marblemate-wm5-brodzik-konglomeratowy-pieciokatny-90x90-wm5636090004.jpg

Edytowane przez Emilien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady podłączyć brodzika z odpływem po prawej stronie o rozmiarze 90x90cm bo otwór syfonu przypadał by gdzieś na równo końca rury odpływowej, kucie tej rury odpada bo biegnie ona w dół przez całą grubość stropu i jest podłączona pod stropem w piwnicy.

Gdzieś tu by wypadł, może jakimś kolanem 90st bym podłączył choć wątpię:

 

syfon2.jpg

 

Zamówiłem już brodzik Sanplastu z odpływem w rogu, jak przyjdzie dam znać.

Edytowane przez Tuteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.