Skocz do zawartości
IGNOROWANY

C.O. Nie dochodzi ciepła woda do jednego pionu


Adam7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z ogrzaniem jednego pionu. Dom ma ok. 260 m2, stara instalacja - grube rury i kaloryfery żeliwne. W miarę nowy piec gazowy dwufunkcyjny Fondital, ale za słaby na taki duży dom. Jakoś tam daje radę. Zdecydowałem się na wymianę jednego pionu wraz z kaloryferami na nowe. Rurki PEX 20. Piec jest w przyziemiu. Ciepła woda w tym pionie dochodzi tylko do parteru. Na pierwszym piętrze jeszcze ciepłej nie było. Zimno jak w ... bo budynek nieocieplony. Wiem że trzeba zamontować pompę cyrkulacyjną. Nie ma problemu, zrobię to sam. Problemem jest podłączenie do sterownika żeby pompa się włączała tylko wtedy kiedy się załącza piec, bo w przeciwnym razie będzie chodzić cały czas i nabijać licznik prądu. Proszę też o poradę jaką pompę wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie ma czym skręcić "grubych" pionów, to można na tych pionach skryzować zawory z głowicami lub przykręcić te na powrotach grzejników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 14:30, sambor napisał:

To trzeba skręcić pozostałe piony, gdyż nowy pion jest na cienkich rurach i stawia większy opór niż pozostałe a woda idzie tam gdzie są mniejsze opory.

Niestety, zawory są tak stare że nie sposób ich skręcić. Już wcześniej o tym myślałem ale to się nie udało. Masz może inny pomysł? Mi się wydaje że dodatkowa pompa cyrkulacyjna rozwiązała by sprawę. Ale jak ją połączyć z piecem lub sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.