Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria Co Po Zagotowaniu


kinia69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zapewnie jestem jedna z nielicznych kobiet na forum, ale desperacja skłoniła mnie żeby szukac tu ratunku. Prioszę wybaczyć jesli mało technicznie sie wypowiadam.

 

CO nowe, 2 tygodnie grzeło super. Piec SEKO 12 kw, instalacja miedź, 8 grzejników, w tym 4 - grawitacja, a szt 4 i podłogówka na pompie - Grundfos 25/40, odpowietrzenie nad pompa, w najwyższym punkcie instalacji tej "na pompie" i tej instalacji grawitacyjnej, tez, powierzchnia ok 100 m.

 

Po ostatnich awariach prądu w nocy zagotowała się woda, aż sie wygotowała. Rano napełniono wodą (hydraulik - monter co) i :

 

- grawitacja grzeje, ok

- podłogówka wpieta tuż za pompą, jako pierwsze "ujecie" nie wpuszcza ciepłej wody

- z grzejników "na pompie" grzeje pierwszy(sypialnia), drugi (kuchnia)ledwo wpuszcza ciepłą wode, pozostałe trzeci i czwarty(pokój) - całkiem zimne

 

Wykonano ratowniczo:

- odpowietrzenie czego sie da, az do lania wody strumieniami z odpowietrzników

- kilkakrotne opróżnienie dwóch nie grzejących kaloryferów z wody i napełnienie

- zakręcenie wszystkich 6 grzejników z odkreceniem 2 ostatnich - woda wchodzi ale zaraz stygnie

 

Staneło na tym ze termostaty trzeba zlikwidowac na tych grzejnikach(3 i 4), bo rodzice dogrzewaja od chwili awarii pradu pokoj i jest za ciepło - to jutro

ale jest jeszcze niepokojąca sprawa tej podłogówki:

 

- podłogówka powinna działać na pompie,kiedy sie ja otworzy i tak nie przyjmuje ciepłej wody, może 10-20 cm wchodzi w rurke, natomiast przestaje grzać kolejny grzejnik (z tych na pompie)w mieszkaniu (ten w kuchni)

 

czy to wskazuje na awarie pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, mój kobiecy intelekt tak mi podpowiadał...., dodam że piec nagrzewa sie bardzo szybko, na rozpałce- dwóch szczapach drewna dochodzi do 60 stopni, a potem bez przerwy 80 i trzeba pilnować...

ale instalator sprawdzał pomke, odpowietrzał, twierdzi że wirnik chodzi...

może tez zmienić instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze dwie rzeczy jakie mi się nasuwają: sprawdź czy się pompy nieprzepychają - mam na myśli czy instalacja nie jest tak wykonana że jedna pompa zbiera wodę drugiej bądź na odwrót. Proponuje też odpowietrzyć instalację, najlepiej ściągnij tą pompe która rzekomo nie jest sprawna i poczekaj kilkanaście minut na ten czas możesz do wiaderka sprawdzić czy woda idzie przez ten odłączony element. Sprawdź także czy spust w dolnej części się nie przyblokował. Najlepiej napisz do Automatyka :) on jest według mnie mistrzem od takich problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ja to napisałam, że wywnioskowałes że sa dwie pompy - pompa jest jedna, na jedną nitke, druga nitka chodzi na grawitacje

 

wody jest chyba dosyc, bo delikatnie włączam dolewanie i juz po chwili słyszę, że z naczynia wylewa się woda do kanalizacji, a ważne jest chyba też to ze rury z woda powrotna sa niemal zimne... wyglada jakby ledwie co krązyła woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te uzwojenia są do naprawy? chyba kupię szybko jakąś nową tanią pompę na próbę i zmuszę hydraulika zeby ja założył, przetestujemy, a jakby co to to grundfos pójdzie do naprawy , bo pewnie gwarancja tego nie obejmie

 

najwyższy punkt instalacji jest jakieś 2 m ponad pompą, a pompa na wyjściu, nie na powrocie

ale schematu juz nie narysuję... jam humanistka a z koniecznosci borykam sie takimi technicznymi problemami... dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdb dobrze oczytana ta humanistka w literaturze ...technicznej :)

 

a jak masz kupowac tania pompe to lepiej kup uzywanego grundfosa za te pieniadze i posłuzy długie lata ,jak poszukasz to z gwarancja znajdziesz na aukcjach

wtedy wymienia sie sam silnik i robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tez być , że w pompie zebrał się brud i częściowo "przypchał" pompę oraz , że chodziła , po wygotowaniu się wody na sucho. W pierwszym przypadku wystarczy odkręcić korpus silnika od pompy i wyczyścić ją , w drugim niestety może okazać się konieczna wymiana pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffffffffffff, po bólu!! dziękuje wszystkim, moja kobieca intucja i wiedza humanistyczna wsparta waszą merytoryczna - techniczną odniosła sukces- "niefachowiec" wymienił pompke i i centralne hula aż miło, odpowietrzył kaloryfery bo strasznie bulgotało i po 10 minutach każdy grzejnik był ciepły!!!!

 

dziekuje wszystkim którzy poświęcili swój czas laikowi(laiczce...hehe)

 

jeszcze do diagnozy oddam oryginalną pompe bo ta nowa prowizorka ciagnie drugie tyle prądu, i napisze jakie było uszkodzenie...może komus sie przyda taka wiadomość

dziekuje i pozdrawiam, niech zyja hudraulicy -internauci!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.