Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy. nie wiem co się dzieje

 

3 dni temu było wszystko ok.

a wczoraj napaliłem a tu zonk, 90 na piecu( woda nie leci dalej.)

 

zacznę od początku ,obieg otwarty, piec dolnego spalania.

 

3 dni temu paliłem i było wszystko ok.

2dni temu nie było prądu i żona paliła "leciutko" drzewem by chociaż grzejniki były ciepłe. twierdzi że nie zagotowała wody ale jej w domu nie było cały czas

 

objawy:

na piecu 90. pompy chodzą na 3biegu, woda w cwu zimna grzejniki na piętrze gorące po 1h lecz powrót zimny.

grzejniki na parterze zimne. na podłogówkę leci ledwo letniawa woda.

zasilanie cwu gorące powrót zimny

 

co sprawdzałem,:

zapowietrzone grzejniki? nie są

pompy, w teorii działają, wirniki się kręcą

wodę dolewałem do zbiornika wyrównawczego.

w rozdzielaczach zasilania wszystkie gorące

filtry przy pompach wyczyszczone

 

moja instalacja nie była konstruowana pod grawitację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powrocie "fachowcy" wcale nie zamontowali zaworu

 

 

 

ale to jest właśnie dziwne, wygląda jak by pompy nie tłoczyły wody lub jak by coś blokowało przepływ. lecz ani cwu ani grzejniki nie działają poprawnie. jedyna wspólna rzecz jest kawałek rury powrotu do pieca zawór różnicowy i pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak łapatek. hmmm żona mogła lekko przesadzić z tempeaturą B)

 

 

Panowie w piątek po pracy pojechałem na działkę z zamierzeniem że będę z tym walczył. rozpalam w piecu i .............. działa. ni cholery nie wiem czemu :P ale wczoraj włączyłem pompę i nie za każdym razem słychać to uderzenie w zaworze różnicowym. czyżby to było to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stuka ,czyli pompa rusza tylko czy dalej pracuje .Może to nie brak łopatek tylko luz na osi.i wirnik stoi .Trzeba wyjąć pompę i sprawdzić

 

Źle się wypowiedziałem wcześniej.

 

zrobiłem taki eksperyment. włączałem i wyłączałem pompę czasami stukało a czasami nie.

gdy nie stukało to metodą "prymitywna "przywaliłem w zawór różnicowy i włączyłem jeszcze raz i wówczas stukało, dodam że pompa za każdym razem tak samo chodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od pompy. Bo pojawiające się stuknięcie kuli w zaworze przy włączonej pompie i "ręcznej" pomocy świadczyłoby ,że zawór.Ale jak wyłączyłeś pompę i stuknąłeś , potem załączyłeś pompę ,to pompa raz wystartowała (kręcą się łopatki) ,a innym razem nie. Bo silnik pompy rusza za każdym razem i dżwięk jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.