Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bosch GC2300iw 15KW - za gorąca woda w zasobniku


Lukasz1633

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy mogę i czy ktos po takim czasie mi odpowie ale problem mam podobny:
Posiadam kocioł jednofunkcyjny Bosch GC2300iw 15KW ze sterownikiem bezprzewodowym salus i mam następujący problem z grzaniem zasobnika.
Zasobnik to Galmet mini tower 120l. Podczas grzania cwu temperatura kotła na zasilaniu wężownicy dochodzi do 80 stopni C. i niestety podobno nie ma możliwości na kotle jej ograniczyć. Problem z jakim się borykam to bardzo wysoka temperatura zasobnika, woda przekracza 60 stopni, pomimo ustawienia temp. wody na 36 stopni. Wszystkie czujniki są sprawne sprawdzałem w funkcjach serwisowych. Instalator który montował mi kocioł powiedział że tak ma być i jest wszystko ok, mówi że woda ciepła idzie do góry i dlatego jest taka różnica między czujnikiem na dole w zasobniku a termometrem u góry zasobnika. Oczywiście z tym się zgodzę, tylko jakby obniżyć temp. zasilania wężownicy na np. 65 stopni, problem powinien zniknąć wiadomo czas grzania się pewnie wydłuży, ale mi to nie przeszkadza . Czytałem gdzieś że kocioł powinien grzać o 20 stopni większą temperaturą niż jest zadana, proszę o informację czemu tak u mnie nie jest i jak to jest u Was? może ten kocioł jest niesprawny? w funkcji serwisowej 1 A-6 podczas grzania zasobnika jest temp. zadana 80 stopni. Zastanawiałem się czy nie wymienić na oryginalny sterownik CW 400 w instrukcji wyczytałem że tam jest opcja zmiany temperatury na wężownicy ale instalator twierdzi że kocioł na nią nie zareaguje bo to są fabryczne ustawienia których nie da się zmienić. A mam małe dzieci i już syn się poparzył dlatego koniecznie muszę obniżyć tą temperaturę. Dodatkowo dochodzi aspekt finansowy, a grzanie do wysokich temperatur kotłów kondensacyjnych jest nieekonomiczne dodatkowo nie mam takiej potrzeby. Na dobę zużycie gazu na samo cwu i kuchenki gazowej to od ok 1,1- 1,5 m3 gazu nie wiem czy to dużo czy normalnie, ale obniżając temp. na wężownicy pewnie zużycie byłoby znacznie mniejsze.
Bardzo proszę o pomoc i jakieś wskazówki co można zrobić w powyższej sytuacji, z Waszych wypowiedzi wynika że jednak da się obniżyć temperaturę wężownicy, tylko pytanie czy na moim kotle da sie to jakoś zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny problem. Chciałem aby kocioł podgrzewał mi wodę do takiej temperatury jaką ustawię na piecu. Jednak jest to niemożliwe, przynajmniej w moim przypadku. Wszystko zależy od umiejscowienia czujnika w zbiorniku. Umieszczając czujnik na samej górze bufora przekłamanie będzie najmniejsze. Jednak w takiej sytuacji może okazać się że szybko zabraknie ciepłej wody, bo piec nie nadąży podgrzać. Wiec czujnik zostawiłem tam gdzie był czyli w środkowych partiach zbiornika. Temperatura na piecu 40 st a na zbiorniku na termometrze u góry ok 65st. Tego nie przeskoczysz.

Co do mocy grzania można zmienić na piecu lub w cw400. Im mniejsza temperatura tym dłuższy czas nagrzewania zbiornika i tyle, ewentualnie różnica w zużytym gazie. U mnie zużycie ok 2m3 na dobę na CWU i kuchenkę.

Załóż baterie z termostatem lub czujnik wyżej i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś hydraulika by na wyjściu wody z boilera cwu zamontował zawór ATM. W efekcie będzie Ci on mieszał wodę gorącą z boilera i zimną tak by docelowo mieć np 45*. W instrukcji jest wszystko jak go poprawnie zamontować.
Po instalacji boiler będziesz mógł sobie grzać nawet i do 80 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.