Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura podajnika sv200.


jolal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy u was też podajnik jest taki gorący .Mam wrażenie jakby paliło się zbyt blisko podajnika zamiast na ruszcie.Idzie coś z tym zrobić.Palę pelletem piec 10kw podajnik sv200,sterownik technix black.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwo się nagrzewa. To normalne.

 

Jak wygląda kocioł u Ciebie jak schodzi na niskie moce? Jest szaro czy raczej robi się czarno i rosi w palenisku?

 

Bardzo mi się nie chciało rozwijać softu przy Blacku, ale mając rozwinięte nowe rzeczy w Maxie oraz kolorze 4,3" wczoraj coś dłubnąłem przy Blacku. Lepiej chodzi dmuchawa, ustawiana dikna moc kotła ale też ze względu na obecne problemy z silnikami dmuchaw dodałem ustawianą dolną moc dmuchawy.

Zapiąłem dzisiaj Blacka po tych zmianach u siebie do testu. Pewnie wieczorem jakieś pierwsze wnioski będą.

 

Już wiem, że chcę jeszcze dwie rzeczy jakoś przenieść z Maxa kolora, nie wiem tylko czy mi programista powie, czy jest dość pamięci na dodanie tych dwóch rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzi na 50, bo robi test płomienia. Jak spaliny są w granicy 20stC względem wody to może testować. To bym też chciał zmienić, ale nie wiem czy miejsca w sofcie na to wystarczy. W Maxie zrobiłem ustawiany test od granicy 3st.c i zupełnie inne zachowanie i równiejszy wykres pracy.

 

Na dole czarno bo brak regulacji minimalnej dmuchawy a ciagi komina w swoich kotłowniach mamy różne. To udało się dodać i jak mi się odpali to będę go sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość montażu innego sterownika?patrzałem  na ten kolorowy ale cena astronomiczna a opinie że to w sumie taki sam jak black.Chyba że jest jakaś opcja aktualizacji tego blacka. Napiszę tylko że dmuchawę mam ustawioną na Max 62%  NA dmuchawa naklejka rms120.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie

Edytowane przez jolal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda. Pierwsze były z tego co wiem na płycie Black i tyle to x-Czasu temu miało wspólnego.

Obecny Max leży lata świetlne od Blacka w każdym aspekcie. 5pomp, 2zawory mieszające, wykresy, opcje obniżki za zaworem przy pracy z termostatem, przy pogodowym i termostacie kompensacja wyliczeń. 

Regulacja górnej granicy pracy pida, regulacja testu palenia i wiele innych rzeczy, których Black nie obejmuje.

Dodatkowo obsługa 6pompy solarnej, czujnika solara. 

 

Blacka da się zaktualizować. Nie znam jednak żadnej historii jego softów, za rzadko go używałem aby śledzić co i dlaczego. Tu decyzje podejmował producent.

Dzisiaj akurat testuje zręby softu które dało się przerzucić z Maxa na Blacka. Jeszcze mi brakuje dwóch rzeczy, więc jak tylko czas i zdrowie pozwolą to może w przyszłym tygodniu wytestuje jak miejsca w pamięci Blacka na te zmiany wystarczy.

 

Jak się uda, to będzie można Blacka zaktualizować.

 

Testuje aktualnie pośredni sterownik na nowszej platformie, gdzie aktualizacja softu wchodzi z Pendrive przez gniazdo USB. Tu 1zawór, 4pompy, 2podajniki, dmuchawa, zapalarka, pogodówka itd., to będzie w dobrym budżecie.

 

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolal

Soft udało się cały zmienić i funkcjonuje.

- ustawiana delta spalin detekcji plomenia. Domyślnie 8stC zamiast wcześniejszych sztywnych 20st.C

- ustawienie minimalnej mocy dmuchawy

- dodanie opcji obnizki za zaworem przy współpracy z termostatem.

 

Musiałbyś mi sterownik dostarczyć do aktualizacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telepatycznie się tego zrobić nie da.

Albo wysłać

Albo zdemontować, zapakować żonie do samochodu, podjedzie, programista ogarnie i może wrócić.

Prosić syna czy sąsiada aby kostki podłączył jakby nie dała rady albo niech zrobi zdjęcia i wówczas będzie wiedzieć co do czego. Mogę pani jeszcze to pokazać na miejscu i wytłumaczyć. 

W taki sposób mogę pomóc mimo, że to nie mój kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest taka możliwość wysyłki zastępczego sterownika oczywiście zapłacę tak zwaną kaucję za niego i koszty wysyłki.Wtedy zdemontuje mój i wyślę do Pana.I wtedy odesłałbym sterownik i zwrócili byście tą kaucję.Zapytać nie szkodzi. Miałem od samego początku problemy z tym blackiem. 3 razy przysłali nowy a ja wtedy odsyłałem ten co był zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc ma jakieś granice.

1. Nie mój kocioł, nie jestem jego producentem.

2. Nie produkuje sterownika. Pomogłem przy jego testach i odrobinę przy rozwoju, czego nie miałem w planach robić, nikt mi za to nie płaci. Na nim zarabia marka TECHNIX oraz konstruktor EM.

Musiałbym sterownik kupić a używany przyjąć. Blacka u siebie stosuje mocno sporadycznie. No z całym szacunkiem ale sponsoringu nie będę robić.

3. Jak pan nie chce wyjść na przeciw chęci pomocy, to proszę od producenta kotła, gdzie pan złożył zamówienie załatwić sobie sterownik zastępczy, dosłać wówczas swój do wgrania nowego softu i tak pomóc mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak ,że nie chcę wyjść na przeciw pomocy tylko myślę i kombinuję jak to zrobić.Ja wolnego nie dostanę aby podjechać że sterownikiem a żona pracuje w służbie zdrowia ,teraz szał szczepień covid i grypa i też nie ma szans A jak żonie powiedziałem aby sterownik wysłać to cytuję Nie będę w zimnym siedzieć .Będzie trzeba raczej czekać do wiosny i wtedy rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.