Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Hydropell 8kW często się rozpala


Krzywap

Rekomendowane odpowiedzi

Termostat pokojowy który steruje piecem

Zobacz sobie np tech st292

Ustawiasz jaką chcesz mieć temp w pomieszczeniu i o ile może spaść zanim piec się załączy. Czyli grzeje tak długo aż się pomieszczenie nie nagrzeje i nie rozpali ponownie pieca dopóki temp w tym pomieszczeniu nie spadnie poniżej podanego progu

Termostat dajemy do pomieszczenia które najdłużej się nagrzewa i jest najzimniejsze, i w tym pomieszczeniu nie używamy zaworu termostatycznego na grzejniki lub zostawiamy go na max

Temp w reszcie domu regulujemy na zawodach termostatycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam taki problem z tym kociołkiem. Nowo zainstalowany, pracuje od ok wrzesień/październik.

Mieszkanie moich rodziców, stare budownictwo, trochę słabo zaizolowane bo to bud wielorodzinny.

Pow. ok 65 m2, instalacja co cwu po remoncie, miedź, grzejniki nowe (4x 1x drabinka). Temp. na kotle ustawiona 62 stopnie, regulator pokojowy z zadaną temp 23 stopnie. Potrzebne jest trochę czasu żeby pomieszczenie nagrzać do temp. zadanej. I tu pojawia się problem. Piec pali, osiąga zadana temp. 62 stopnie i w stanie Modulacja i chyba Standby zaczynać ostro sypać pelet. Przesypuje. Manewrowanie ustawieniami Moc, korekta ślimaka i wentylatora niewiele dają. Zawsze dochodzi do zasypania palnika po 2 może 3 cyklach rozpalania.

Co z tym zrobić?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę ustaw sobie takie parametry jakie podawalem wcześniej, może tylko nie zmieniaj pozycji C03 i zobacz co bedzie, tylko zapisz oryginalne żeby w razie czego wrócić do nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie to powinien wrócić do ustawień fabrycznych i od tego zacząć działać bo teraz tak pozmieniał że niewiadomo gdzie jest problem. 

Poza tym zrób zdjęcia instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał że zmieniał czyli moc, korekta a właściwie kalibracja ślimaka i wentylatora są dostępne z menu użytkownika i za wiele tam nie idzie pozmieniać. Są tam wartości od -7 do +7 i to całe przestawianie.

Za to w menu system można już nabroić, dlatego proponuję zmieniać to co wcześniej podałem. 

Oczywiście przed zmianami w menu system dobrze jest wrócić do standardowych ustawień w menu użytkownika, czyli moc ustawić na 1 i kalibrację ślimaka i wentylatora na 0. Dopiero po przedstawieniu parametrów w menu system można ewentualnie dopasować moc i kalibrację do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

melduję co się dzieje:

ustawienia jak wyżej, temp. zadana na kotle 65 stopni, temp. zadana termostatu pokojowego 23 stopnie, grzejniki otwarte na max. sterowanie temp tylko termostatem pokojowym. Moc ustawiona na 1, piec w trybie "praca". 

Piec pali ok, nie sypie za dużo peletu. Jednak moc chyba zbyt mała ponieważ temp na kotle max 51 stopni i nie osiąga temp zadanej na termostacie.

na próbę podwyższyłem moc pieca na 3 a potem na 2, wzrost temp kotła, płomienia ale też sypie więcej peletu i przesypuje. Wróciłem do mocy 1.

Pytanie: co zmienić w ustawieniach żeby przy nastawie mocy 2, 3 sypał mniej peletu - bez przesypywania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu przywrócił ustawienia fabryczne jak ktoś już wcześniej radził, bo wygląda że coś jest nie tak z parametrami
Wiem że to bolesny krok bo trzeba sobie skonfigurować pod siebie od nowa - ale chyba inaczej tego nie ogarniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw moc 1 i zwiększ C03 do 1.2, jak będzie mało to daj jeszcze trochę więcej - jest to czas podawania pelletu w sekundach na mocy 1 w trybie praca.

Tak c04 jest dla mocy 2 i c05 jest dla mocy 3, tylko że są to dawki w trybie praca, także do rozpalania nie pomoże ich zmniejszenie. Nie mam chwilowo jak sprawdzić, dlatego sprawdź Ty: przełącz na moc 2i sprawdź czy w menu systemu są te parametry które wprowadzałeś. Jeżeli są inne, to znaczy że każda moc ma swoje parametry rozpalania. Wtedy przemień na takie jak wpisywałeś na moc 1. Myślę że wiesz o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sobota i niedziela - ustawianie i testowanie:

niestety przy mocy 1 nie ma opcji żeby uzyskać temperaturę, zwiększenie ilości peletu skutkuje zasypaniem palnika. W konsekwencji stanęło na moc 4 i C06 1,1. Robi Temperaturę na kotle ok 60 stopni, robi temp na pokoju 23 stopnie (zadana), wygasza się tym samym, nie zasypuje palnika. Dodatkowo zwiększyłem wentylator dla tej mocy w trybie -praca- i dopiero to zadziałało. Czyli ustawienia C i wentylator daja jakiś skutek. Nie wiem czy to dobrze ale działa, nie ma negatywnych skutków, dobrze spalony pelet itd. Oczywiście obserwuje kolejny dzień jak się to sprawdzi i ewentualne małe korekty.

Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że coś pomogłem. 

U mnie na mocy 1 uzyskuje 60stopni, tylko dodaje trochę w kalibracji ślimaka i wentylatora. Każda instalacja jest inna, także zmieniaj, kontroluj aż do uzyskania optymalnych ustawień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Krzywap,, 

mam pytanie od jakiegoś czasu wyskakuje błąd er3 lub er2

w ustawieniach zrobiłem wszytko na minus czyli podawanie plus powietrze wszystko na minus 7 , mógłyś mi pomoc  co mam zmienić bo albo zgaśnie i zasypie pelett albo brak odprowadzania ciepla a wszystko jest jak powinno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też może ze dwa razy wyskoczyło er3, powodem było to że zawiesił się pellet przed ślimakiem. Co do er2, u mnie ten problem nie występował, ale wg instrukcji: Spadek ciśnienia presostatu, Spadek ciśnienia powyżej 20 sekund, Sprawdzić drożność króćca doprowadzającego ciśnienie do presostatu i w razie konieczności wyczyścić. Moim zdaniem oczyść dokładnie wszystko, w szczególności króciec presostatu znajduje się on od podstawą palnika (tak mówi instrukcja), sprawdź drożność dolotu świeżego powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 17:25, Krzywap napisał:

Dobra, u siebie mam takie ustawienia

C01 - 0.6
C02 - 0.4
C03 - 0.6
C11 - 0.2
T03 - 20
T04 - 240
T06 - 120 

W menu systemu wystarczy poprzestawiać.

Tylko na wszelki wypadek zapisz sobie oryginalne wartości. Jak już pozmieniasz to ustaw moc na 1 i rozpalaj. Jak coś to pytaj.

 

Screenshot_2021-10-07-09-47-23-884_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.e44289f3a95bfe0b2fa7b7e88eb937d9.jpg

Witam, czy mógłbyś wyjaśnic co dany parametr oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 12.11.2021 o 17:25, Krzywap napisał:

Dobra, u siebie mam takie ustawienia

C01 - 0.6
C02 - 0.4
C03 - 0.6
C11 - 0.2
T03 - 20
T04 - 240
T06 - 120 

W menu systemu wystarczy poprzestawiać.

Tylko na wszelki wypadek zapisz sobie oryginalne wartości. Jak już pozmieniasz to ustaw moc na 1 i rozpalaj. Jak coś to pytaj.

 

Screenshot_2021-10-07-09-47-23-884_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.e44289f3a95bfe0b2fa7b7e88eb937d9.jpg

Witam, czy mógłbyś mi podać swoje aktualne parametry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

mimo że jeszcze ciepełko to jednak mam w perspektywie sezon grzewczy i dalsze przygody z ustawieniami.

W naszych poradach zmieniamy sobie różne parametry: ustawienie ślimaka, dmuchawa itd.

Takie pytanie bo nie udało mi się znaleźć info w takim temacie - którym parametrem ustawimy odstęp czasowy pomiędzy podawaniem pelletu przez ślimak?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.11.2021 o 17:25, Krzywap napisał:

Dobra, u siebie mam takie ustawienia

C01 - 0.6
C02 - 0.4
C03 - 0.6
C11 - 0.2
T03 - 20
T04 - 240
T06 - 120 

W menu systemu wystarczy poprzestawiać.

Tylko na wszelki wypadek zapisz sobie oryginalne wartości. Jak już pozmieniasz to ustaw moc na 1 i rozpalaj. Jak coś to pytaj.

 

Screenshot_2021-10-07-09-47-23-884_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.e44289f3a95bfe0b2fa7b7e88eb937d9.jpg

Witam, czy mógłbyś podać wszystkie swoje ustawienia? Podawanie pelletu, czas, wentylator, czas rozpalania i stabilizacji itd?

W dniu 27.07.2022 o 12:58, 888104161 napisał:

Witam,

mimo że jeszcze ciepełko to jednak mam w perspektywie sezon grzewczy i dalsze przygody z ustawieniami.

W naszych poradach zmieniamy sobie różne parametry: ustawienie ślimaka, dmuchawa itd.

Takie pytanie bo nie udało mi się znaleźć info w takim temacie - którym parametrem ustawimy odstęp czasowy pomiędzy podawaniem pelletu przez ślimak?

pozdrawiam

Zejdź lekko poniżej dawki pelletu w mocy 6 i znajdź parametr przy którym jest 10, jest to czas pomiędzy dawkami. Wydaje mi że to C12 lub C13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.