Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet w popielniku


bartek611

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo paliwa za mało powietrza

Poszukaj odpowiednich opcji w sterowniku, nie mam Defro więc cię za rączkę nie porowadze

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KarolBl napisał:

Za dużo paliwa za mało powietrza
 

Raczej odwrotnie. Za mało paliwa w stosunku do wiatrów. Pellet nie zdąża się wypalić i zostaje zdmuchniety do popielnika. Niech autor sprawdzi jaki jest płomień na różnych mocach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Trener40 napisał:

Raczej odwrotnie. Za mało paliwa w stosunku do wiatrów. Pellet nie zdąża się wypalić i zostaje zdmuchniety do popielnika. Niech autor sprawdzi jaki jest płomień na różnych mocach. 

Ale, czy jeśli będzie za mało paliwa to chyba się poprostu wypali i nie będzie się miało już co palić, a jeśli jest za dużo to to co się nie wypaliło wpada do popielnika. A jak mam sprawdzić płomień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest za mało powietrza do dawki paliwa, to w kotle miałbyś czarno ( zasypywaliby palnik). Jezeli dmucha za mocno, to pellet nie zdąża się wypalić i zostaje wydmuchany do pipielnika. 

Płomień sprawdź oczami. Jak jest krótki poszarpany, to zmniejsz mu max powietrze przy max mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.10.2021 o 15:44, Trener40 napisał:

Jeżeli jest za mało powietrza do dawki paliwa, to w kotle miałbyś czarno ( zasypywaliby palnik). Jezeli dmucha za mocno, to pellet nie zdąża się wypalić i zostaje wydmuchany do pipielnika. 

Płomień sprawdź oczami. Jak jest krótki poszarpany, to zmniejsz mu max powietrze przy max mocy. 

A co daje zmiana współczynnika podajnika wewnętrznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.