Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Antracyt Na Opał Czy Warto


ramzeus

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczam że nazwa antracyt to tylko chwyt marketingowy.

Gdyby to był prawdziwy antracyt to cena byłaby zdecydowanie wyższa niż najdroższy dostępny na rynku węgiel i koks.

 

 

jest to b.łatwe do sprawdzenia. Po prostu wartość kaloryczna - porownojac do czasu spalania wegla wychodzi mi 4krotnie dluzej bez kitu. Chwyt marketingowy polega na tym,ze trzeba nalapac klienteli, a potem siup do gory cenke, az do momentu az sie to przestanie oplacac, antracyt ma swoja wade - wymaga ciaglego nadmuchu a to zuzycie energii elektrycznej, kiedy normalny wegiel w nocy moze byc troche na postoju tak antracyt niestety nie czyli podwojna strat - dlatego ze trzeba czesciej podawac antracyt gdyz musi sie spalac, rzadziej ale caly czas i do tego energia pracy wentylatora, podajnika co tez jest pewna kwotą.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem w poniedziałek kilka worków antracytu w postaci groszku max jakieś 30mm. Pali się a bardzo ładnie, zupełnie inaczej niż węgiel, prawie jak koks. Początkowo trochę białego dymu z komina potem tylko lekka mgiełka lub bezdymnie.

Dostępny w okolicy Czarnej Sędziszowskiej jak na razie po 570/ tonę. Nie podaję nazwy firmy aby nie zostać posądzony o reklamę. Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę podać kontakt.

 

Dzisiaj zapodam go na palnik, ciekaw jestem efektów.

Na pewno dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem w poniedziałek kilka worków antracytu w postaci groszku max jakieś 30mm. Pali się a bardzo ładnie, zupełnie inaczej niż węgiel, prawie jak koks. Początkowo trochę białego dymu z komina potem tylko lekka mgiełka lub bezdymnie.

Dostępny w okolicy Czarnej Sędziszowskiej jak na razie po 570/ tonę. Nie podaję nazwy firmy aby nie zostać posądzony o reklamę. Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę podać kontakt.

 

Dzisiaj zapodam go na palnik, ciekaw jestem efektów.

Na pewno dam znać.

I jak tam doświadczenia z podawaniem antracytu na palnik? Może i ja spróbuję? Dobrze że kolega jest z podkarpacia, a gdzie bliżej dokładni? Może wpadnę zobaczyć twój palnik?Oczywiście jak będzie zaproszenie na pokaz! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafwla

Spalanie antracytu to trochę inna bajka. Podawanie 1s, przerwa ok. 50s. Spala się dobrze. Jednak wydziela podczas spalania dosyć specyficzny zapach (prawdopodobnie siarka) więc ze względu żywotności kotła zrezygnowałem z tego opału na poczet ekogroszku.

Niestety nie mam już tego paliwa więc nie zrobię pokazu , ale palnik zawsze można oglądnąć. Gdybyś był kiedyś w Kolbuszowej to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem żadnych oznak korozji, opalam tym paliwkiem juz drugi sezon tym razem cały, zobaczymy po kilku latach, ale patrzac na stan kotła to nic sie nie dzieje, jesli wytrzyma jeszcze kilka to spokojnie zarobi na siebie bo oszczednosci na opale idą w tysiącach.

 

jak pachnie siarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pachnie siarka?

Rokity nigdy nie spotkałeś w piwnicy albo sztolni jakiejś? :blink:

 

Ewentualnie można popróbować zapałkami, też specyficznie czuć siarą.

A ten antracyt, o którym pisze Ramzeus to jeszcze dodatkowo ma taki zielonkawo-żółty płomień generalnie (i to mi sie wydaje, że też jest od siary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś nie spotkałem, może dlatego że nie lubię moheru ;) siara z zapałkami pachnie palonym drzewkiem, wiec chyba musze naskrobac z zapałek albo isc do zapalczarni.

 

Ja stawiam na 1 - jeszcze 4 sezony niech kocioł przeżyje a z oszczędności zarobionych na antracycie kupie sobie nowy kocioł, bo tego i tak nie lubię :).

6 sezonów x 1500zł = 9000 zostanie cos jeszcze na antracyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.